PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
13-11-2013, 20:26  
Colder
Moderator globalny
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.782
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Nie musi, ale ten regulamin powinieneś otrzymać - jak rozumiem, otrzymałeś go
Colder jest off-line  
14-11-2013, 10:14  
-=Marba=-
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Ma, mam przyjemność wymieniać ciosy z tą firmą więc wiem jak to działa tyle że czcionką 3 lub 4.

Kurier przyjeżdża w pośpiechu, podpisuje się w ciemno - wiem nic nie mówcie, ale z TP S.A. nigdy problemów nie było a tak się przedstawiają, żona podpisała. Kurier odjeżdża nie zostawia cennika i takiego sprytnego papierka w którym jesteś o wszystkim poinformowany i wszystko wiesz, a wiesz za przeproszeniem g...

Ja uniemożliwiłem im przejęcie linii od TP - dla zainteresowanych punkty TP Orange poprowadzą za rączkę - i wysłałem piękne pismo z żądaniem unieważnienia umowy powołując się między innymi na :
Art. 6. i Art.4 ust.1 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym
art. 9 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów ...

Żądanie unieważnienia na podstawie z art. 12 ust.1 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym o treści:
"W związku z szeregiem naruszeń przepisów prawa, wielokrotnym wprowadzaniem mnie w błąd, oraz stosowaniem nieuczciwych praktyk rynkowych zgodnie z art. 12 ust.1 żądam:
1) zaniechania tej praktyki;
2) usunięcia skutków tej praktyki;
3) złożenia pisemnego oświadczenia, w którym odnoszą się Państwo do mojego oświadczenia jak i niedozwolonych praktyk stosowanych przez PTS S.A.
4) naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądam unieważnienia umowy ze względu na błąd oświadczenia woli wynikający bezpośrednio z w/w nieuczciwych praktyk rynkowych stosowanych przez Państwa pracowników."

oraz informację że:

Informuję, iż zgodnie z Art. 13. ust. 1 ciężar dowodu, że dana praktyka rynkowa nie stanowi nieuczciwej praktyki wprowadzającej w błąd spoczywa na przedsiębiorcy, któremu zarzuca się stosowanie nieuczciwej praktyki rynkowej, w związku z czym żądam zabezpieczenia w Państwa zasobach oraz udostępnienia mi nagrania mojej rozmowy z konsultantem Państwa firmy, które to nagranie będzie stanowić dowód w ewentualnym postępowaniu sądowym - art. 56 ust. 6 Ustawy o prawie telekomunikacyjnym: "[...]Dostawca usług obowiązany jest jednak utrwalić oświadczenie abonenta złożone w sposób określony w zdaniu pierwszym i przechowywać je do końca obowiązywania umowy na zmienionych warunkach i udostępniać jego treść abonentowi na jego żądanie[…]”.

Aktualnie organizuję za pomocą lokalnych mediów pozew zbiorowy przeciwko tej firmie oraz znalazłem kancelarię prawną, która być może podejmie się reprezentowania oszukanych w sądzie jako honorarium przyjmując odszkodowanie.

Dostałem od tych oszustów pismo w którym powołując się na anulowanie ich zlecenia przejęcia linii od TP twierdzą że rozwiązałem z nimi umowę choć nic takiego nie było napisane i naliczyli mi karę ujętą jakby nie patrzeć w umowie- chodziło jedynie o uniemożliwienie przejęcia linii a tym samym świadczenia usług przez tą firmę co dało by im podstawę do naliczenia kary wg mnie - tutaj prosiłbym o wasze przemyślenia kto ma rację. Ponadto napisali że nie rejestrują rozmów - jaja jakieś - art. 56 ust. 6 Ustawy o prawie telekomunikacyjnym obliguje ich do tego. Czyli pozbyli się najlepszego dowodu ich praktyk. Pani rozmawiając z żoną oświadczyła że rozmowa jest nagrywana.

Rzecznik konsumentów poinformowany.

Podpowiedzcie jak im bardziej utrudnić życie i nie dać im się zjeść.
Tak w ogóle ile firma ma czasu na odpowiedź na moje pismo?

PS. UOKiK wie o nich - i co ? ... to co widać.
-=Marba=- jest off-line  
15-11-2013, 09:52  
ogryz7
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Colder
Oczywiście regulamin otrzymałem. Wysyłam pismo o rozwiązanie umowy.

-=Marba-=
Poczytaj plik, podlinkowany w tym temacie, o decyzji w sprawie telefonii Novum. Świadczenie usługi rozpoczyna się w momencie rozwiązania umowy z poprzednim operatorem. Dopiero wtedy nowy operator może pobierać od Ciebie opłaty, oraz przyznawać ulgi. Jeśli świadczenie usługi nie rozpoczęło się, nie mają prawa żądać od Ciebie kary, związanej z przyznaniem ulgi.

Pozdrawiam.
ogryz7 jest off-line  
18-11-2013, 08:48  
-=Marba=-
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Masz bracie fart, że masz tą możliwość. Ja zostawiłem tą jedną sprawę żonie a ta nawet umowy nie przeczytała - Boże za jakie grzechy.
Decyzja UOKiK trochę mnie podbudowała. Odmówię im zapłacenia. Dobrze, że nie dopuściłem do przejęcia linii.
Proszę tylko kogoś mądrego o opinię. Czy w przypadku gdy w gruncie rzeczy uniemożliwiłem wykonanie umowy i ci pajace nie przejęli linii = nie rozpoczęli świadczenia usług mają prawo żądać czegokolwiek?? Głównie chodzi tu o zerwanie umowy po ustawowym terminie. Poplątało to się trochę.
-=Marba=- jest off-line  
19-11-2013, 09:37  
jekobb
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Witam
otóż stanąłem przed sprawą PTS w dniu dzisiejszym 19.11.2013 i chcę się was poradzić.
Mój przypadek jest następujący, do teściów zadzwonił konsultant i zapewniał że jest z orange i że ma ofertę obniżki abonamentu o 20zł. Oczywiście teściu się zgodził, ale dopytywał czy oni są z orange powiedzieli że tak.
Wczoraj 18.11.2013r w godzinach wieczornych przyjechał kurier (prawdopodobnie przedstawiciel tej firmy PTS) i przywiózł umowę.

Oczywiście wmówił teściom że on jest z orang i to jest ta sama umowa którą mają dotychczas i tylko obniżają jeszcze abonament. Dzisiaj rano sprawdzam i oczywiście dali się nabrać.

Z tego co już przejrzałem musimy zrobić jak najszybciej odstąpienie od umowy mamy na to 10 dni tak? Tylko na umowie teściu przy podpisie nie dał daty, a na samej górze umowy jest DATA WYDRUKU: 2013-11-13 czyli tak czy siak mamy czas do 23 listopada ? (oczywiście wypowiedzenie pójdzie w dniu dzisiejszym poleconym za potwierdzeniem.
wzór wypowiedzenia Wzór wypowiedzenia

Byłem też już z rana w punkcie orange i wziąłem wzór pisma "Oświadczenie o rezygnacji z zamówienia WLR" które też dzisiaj zostanie nadane do ORANGE.

Znając życie firma pts pewnie będzie straszyć karami i przysyłać druki do zapłaty?
Na co mam jeszcze zwrócić uwagę i gdzie ewentualnie dokonać zgłoszeń, jakie poczynania zrobić aby też utrudnić na przyszłość praktyk tej firmy?

Pozdrawiam
Jekobb
jekobb jest off-line  
19-11-2013, 15:06  
-=Marba=-
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Myślę że zrobiłeś wszystko jak trzeba.

Możesz zgłosić to (oszustwo - opisz dokładnie) do UKE, UOKiK im więcej ludzi do nich o tym napisze tym gorzej dla nich. Napisz też o tym że nie dostarczyli Ci cennika - bo pewnie tak było - druku odstąpienia od umowy i coś tam jeszcze było ale nie pamiętam w tej chwili.

Pozdrawiam
-=Marba=- jest off-line  
17-12-2013, 14:14  
ogryz7
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

No i przyszło pismo:
"(...) Jednocześnie oświadczam, że wskazane powyżej oświadczenie jako złożone po przekroczeniu terminu 10 dni od dnia zawarcia umowy nie spełnia wymogów z ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000r. (...) oraz art.5 ust.12 Regulaminu Świadczenia Usług PTS S.A., którego treść zaakceptował(a) Pan/Pani przy zawarciu umowy.

W konsekwencji zgodnie z art.8 ust.2 Regulaminu Świadczenia Usług została naliczona jednorazowa opłata wyrównawcza wyliczona jako różnica między opłatą aktywacyjną przewidzianą w cenniku dla umowy zawartej na czas nieoznaczony, a opłatą aktywacyjną przewidzianą w cenniku dla umowy zawartej na czas określony dla wybranej taryfy i rodzaju dostępu."


Do zapłaty mam 432,83, a na środku pisma widnieje piękny straszak w postaci logo Krajowego Rejestru Długów

W odpowiedzi na to, przygotowałem kolejne pismo:

"W nawiązaniu do Państwa pisma z dnia 16-12-2013, wnoszę o anulowanie naliczonej opłaty wyrównawczej, dotyczącej ulgi z tytułu opłaty aktywacyjnej.
Wniosek swój motywuję decyzją nr DDK 5/2012 Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów z dnia 31 grudnia 2012, w sprawie przeciwko Telekomunikacji Novum S.A z siedzibą w Warszawie, o naruszanie zbiorowych interesów konsumentów. W decyzji tej Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów stwierdza, iż dostawca usług telekomunikacyjnych nie może pobierać od konsumenta opłat za aktywację umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, bądź opłat wyrównawczych z tytułu rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawartej na czas określony, przed upływem terminu, na który została zawarta, w sytuacji braku rozpoczęcia świadczenia usługi na rzecz konsumenta. Dokument stwierdza też, iż rozpoczęcie świadczenia konsumentowi usługi może nastąpić dopiero, po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym operatorem.
W Mojej sytuacji nie doszło do rozwiązania umowy z Netia S.A. z siedzibą w Warszawie, w związku z czym spółka PTS S.A. nie mogła rozpocząć świadczenia usług telekomunikacyjnych dla Mojej osoby. W związku z powyższym uważam naliczenie opłaty wyrównawczej, dotyczącej ulgi z tytułu opłaty aktywacyjnej, za bezpodstawne i naruszające przepisy art. 72 ust. 2 oraz art. 57 ust. 5 w zw. z art. 57 ust.6 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 ze zm.).
W przypadku negatywnego rozpatrzenia mojego wniosku, sprawa zostanie zgłoszona stosownym organom, tj. Rzecznikowi Konsumentów, Federacji Konsumentów oraz Urzędowi Komunikacji Elektronicznej."


Jako załącznik dostaną, wspomnianą wcześniej decyzje UOKiK. Czy tak może być? Coś dodać, skreślić, zmienić?

Pozdrawiam.
ogryz7 jest off-line  
18-12-2013, 11:51  
kreadka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

cześć,
dostałam to samo pismo. Na piśmie widnieje data 6 grudnia, dotarło w ten poniedziałek, a termin zapłaty jest do 20 grudnia. Czekam właśnie na kopię pisma z TP, które wystosowało PTS informując, że przełączenie operatora nastąpi 31 grudnia. TP twierdzi, ze nieprzerwalnie swiadczy mi usługę, PTS jest odmiennego zdania, tylko że nie dostałam od trzech miesięcy żadnego rachunku od nich, i nie wybierałam prefiksu. Jak jest naprawdę?

Może dobrze by było gdybyś dołączył jeszcze jakieś zaświadczenie z Netii, że cały czas swiadczą Ci usługę?
kreadka jest off-line  
19-12-2013, 07:48  
ogryz7
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Zmieniłem troszkę pismo:
- powołałem się na 3 decyzje Prezesa UOKIK: DDK 6/2012 (TelePolska), DDK 5/2012 (Telekomunikacja Novum), DDK 38/2008 (Tele2, z zaznaczeniem, że decyzja jest prawomocna wyrokami sądów),
- ostatni akapit zastąpiłem zdaniem, stwierdzającym że w przypadku negatywnego rozpatrzenia wniosku, podjęte zostaną dalsze kroki prawne,
- usunąłem kilka błędów ort.

Jeśli nikt nie zgłosi zastrzeżeń, dziś zostanie wysłane.

Pozdrawiam.
ogryz7 jest off-line  
19-12-2013, 08:27  
kreadka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: PTS i podpisana nieświadomie umowa - jak wybrnąć?

Myslisz, ze powolane sie na te 3 decyzje cos da? Pytam, bo nie jestem po prawie i nie wiem czy mozna laczyc dzialalnosc pts z Novum i reszta
kreadka jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kupno auta bez oc nieświadomie odpowiedzi: 10
§ Nieświadomie wrobiony odpowiedzi: 6
§ Nieświadomie wrobiony.. odpowiedzi: 7
§ Nieświadomie... odpowiedzi: 9
§ Mam samochód bez OC nieświadomie... odpowiedzi: 1
§ Nieświadomie zawarta umowa przez internet odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.