problem z reklamacją butów - odpadły fleki - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
29-09-2009, 13:03  
justyn-a
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie problem z reklamacją butów - odpadły fleki

Witam, w piątek kupiłam buty, w sobotę przeszłam w nich dosłownie ze 100 m (trochę po domu i do samochodu), po czym usłyszałam nieznośne stukanie buta o kostkę - odpadł flek. Wiedziałam, że sklep będzie się bronił przed uznaniem mojej reklamacji, więc nie chodziłam w butach dłużej i szybko wróciłam do domu, by je zmienić. Wczoraj miałam nieprzyjemną wizytę w sklepie. Pani stwierdziła, że żadna gwarancja nie obejmuje fleków. Chciałam się dowiedzieć czy to prawda? Oczywiście rozwinęła się kłótnia, w której ja nie chciałam odpuścić i żądałam, by mi ten nieszczęsny flek naprawiono. Przecież to nowe buty! Nawet nie schodzone. Dla rozluźnienia mojej wypowiedzi zacytuję panią ze sklepu: "To niech pani ułamie obcas, wtedy uznam reklamację." Jednakże mi do śmiechu teraz nie jest, przyszły chłodniejsze dni a ja nie mam butów.
justyn-a jest off-line  
29-09-2009, 19:38  
_chris_
Stały bywalec
 
Posty: 4.499
Domyślnie RE: problem z reklamacją butów - odpadły fleki

Witam,

jak dla mnie flek w bucie powinien być, a jak go nie ma (czyli odpadł nie z Pani winy), to but ma wadę fizyczną. I nie ma to nic wspólnego z uszkodzeniem mechanicznym (np. naturalnym starciem), a brakiem funkcjonalności obuwia - bo jak chodzić w butach o różnej wysokości... Ale różnie to bywa...

Myślę, że najlepiej skontaktować się po bezpłatną poradę i pomoc w napisaniu reklamacji do najbliższego Rzecznika Konsumentów - Rzecznicy konsumentów!

Trzeba było zaproponować Pani, aby przyjęła but do reklamacji i sama ten obcas oberwała... albo pokazała Pani na piśmie, że odpadnięte fleki nie podlegają reklamacji.
_chris_ jest off-line  
19-10-2011, 17:51  
mojkolejnyraz
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: problem z reklamacją butów - odpadły fleki

Ehhh, przecież fleki to rzecz wymienna w obuwiu i w żadnym wypadku nie polegają reklamacji. Fleki fabryczne nie mają nic wspólnego z profesjonalnymi i tutaj dobre sklepy, a jest ich już niewiele kierują do WYSPECJALIZOWANYCH - speclanie podkreślam to słowo zakładów szewskich aby zabezpieczyć obuwie nowe - kłania się szukanie w sieci, pozdrawiam !!
mojkolejnyraz jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problem z reklamacją butów NIKE odpowiedzi: 1
§ Problem z reklamacją butów odpowiedzi: 5
§ Problem z reklamacją butów odpowiedzi: 2
§ problem z reklamacją butów odpowiedzi: 12
§ problem z reklamacją butów odpowiedzi: 1
§ Problem z reklamacją butów odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.