Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić?? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Zamknięty temat
 
20-10-2009, 18:14  
asiek27
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Zalogowałam się na stronie www.pobieraczek5.pl Nie przeczytałam dokładnie regulaminu zalogowałam sie i co zapomniałam że w ogóle korzystałam z takiej strony po kilkunastu dniach przyszło mi wezwani do zapłaty bagatela 94,80 zł Odpisałam że nie stać mnie na takie wydatki poprosiłam o anulowanie rzekomo zawartej umowy! PO kilku dnia znowu ale już przed sądowne wezwanie do zapłaty! Dzisiaj odpowiedź na moją prośbę brzmiała :
Szanowna Pani,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
â��Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.â��

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
â��Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl.â��

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został wykupiony na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
â��Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5.â��

Ponieważ w terminie pierwszych 10 dni obowiązywania umowy nie wybrała Pani innego pakietu cenowego, do Pani konta domyślnie został przypisany pakiet Pobieraczek5, który obowiązuje przez 12 miesięcy.

Zgodnie z cennikiem znajdującym się w zaakceptowanym przez Pania regulaminie pakiet Pobieraczek5 zapewnia możliwość pobierania 5 GB danych miesięcznie, przy okresie trwania umowy wynoszącym 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Opłata za jeden miesiąc wynosi 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie. Należność pobierana jest jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu. Całkowita płata wynosi 94,80 zł (7,90 zł x 12 miesięcy).

Po uregulowaniu należności Pania konto w naszym serwisie będzie aktywne przez okres 12 miesięcy, po czym samoistnie wygaśnie, a umowa nie będzie przedłużana.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198...R4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - <adres mail podany przy rejestracji>

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

W razie dalszych pytań prosimy o odpowiedź na TEGO e-maila lub kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.
Co zrobic jak się z tego wycofać POMOCY
asiek27 jest off-line  
20-10-2009, 21:27  
galonik23
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Niczym się nie przejmuj, miałam identyczną sytuację, odpowiednio im odpisałam, wstawiłam wiadomości od nich do SPAMu, i mam spokój. I niczego nie płać!!! Absolutnie!! Za mała kwota, żeby mogli coś z tym zrobić, za duża dla nas, zeby zapłacić za coś, czego się nie używało.
Pozdrawiam
galonik23 jest off-line  
20-10-2009, 23:17  
plastik
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Dokładnie miałem się o to samo pytać.
Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda ze strony prawnej.
Prosiłbym o odpowiedź jakiegoś prawnika. Czy trzeba płacić tym naciągaczom???
plastik jest off-line  
20-10-2009, 23:34  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.771
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

-OD strony prawnej wygląda to tak, że "pacta sunt servanda" - umów należy przestrzegać. Ponieważ umowa została zawarta, druga strona ma prawo żądać opłat z nią związanych. Jest to nauczka dla leniwych: najpierw należy czytać regulaminy i teksty umów.
Głupotą jest chowanie głowy w piasek (galonik23): firma nalicza odsetki (obecnie ustawowe w wysokosci 13% rocznie); sprzeda zadłużenie firmie windykacyjnej, a ta wystąpi do sądu. Obecnie wszyscy szukają pieniędzy, więc nie ma co czekać na przedawnienie - pozew zostanie złożony wcześniej. Dojdą następne koszty, niechybnie będzie zaoczny nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Dalej komornik i jego koszty (15 lub 8% plus inne z postępowania). Komornik może ścigać dłużnika całe życie, ponieważ KAŻDE postępowanie przed komornikiem i sądem przerywa bieg przedawnienia (w wypadku prawomocnego wyroku - 10 lat).
Niestety, frycowe trzeba zapłacić. I pamiętać o tym, że to nie "pobieraczek" kogos oszukuje - to niefrasobliwy klient sam siebie krzywdzi!
natalie-s1959 jest off-line  
21-10-2009, 09:22  
asiek27
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Dzięki! I tak nie zapłacę za dużo jest osób które wplątały się w to co ja! I dziwi mnie ta odpowiedź jakby prawnika natalie-s1959 bo mocno stoi za "pobieraczkiem" ???? Odezwę się jeszcze jak może uda się coś z tym zrobić!
asiek27 jest off-line  
21-10-2009, 09:24  
asiek27
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

A kiedy miałaś podobną sytuację?? Listy nie przychodziły? Czy to było tak dawno że mogło się przedawnić?
asiek27 jest off-line  
21-10-2009, 09:33  
matti82
Ekspert
 
matti82 na Forum Prawnym
 
Posty: 4.511
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Przedawnienie to bodajże 3 lata, więc jest jeszcze sporo czasu.
matti82 jest off-line  
21-10-2009, 10:08  
asiek27
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Wejdźcie na wp.pl wpiszcie pobieraczek5 tam się dopiero dzieje! Można się też zapisać na stronie gdzie zbierane są wpisy o ludziach, którzy padli ofiarami pobieraczka POZDrAWIAM
asiek27 jest off-line  
21-10-2009, 21:32  
plastik
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Twórcy Pobieraczka usiłują mi wmówić, że akceptując regulamin zaakceptowałem regulamin jakiejś umowy, która jednocześnie została sformułowana w regulaminie.
Moje pytanie do prawnika czy akceptując regulamin akceptuję umowę.
-------------------------------
znalazłem jeszcze coś takiego na necie
Co o tym sądzicie?
-----------------
Uważam piractwo (a do tego ma służyć Pobieraczek) za złodziejstwo, ale takie cwaniactwo denerwuje mnie dużo bardziej. Art. 4 cytowanej ustawy mówi:
1. Jeżeli ustawa wymaga uzyskania zgody usługobiorcy to zgoda ta:
1) nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści,
2) może być odwołana w każdym czasie.
2. Usługodawca wykazuje uzyskanie zgody, o której mowa w ust. 1, dla celów dowodowych.
Regulamin Pobieraczka stanowi jawne pogwałcenie tegoż artykułu, ponieważ wyrażenie zgody na umowę odbywa się przez akceptację regulaminu. Innymi słowy: nie ma się czego bać, te wszystkie świadectwa, jakoby kogoś podano do sądu i wyciągnięto od niego kilkaset złotych – to kłamstwo.


A WIĘC PŁACIĆ TYM WYŁUDZACZOM CZY NIE ???
plastik jest off-line  
21-10-2009, 22:14  
asiek27
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Pobieraczek5 wyłudza pieniądze!! Co robić??

Ja nie płace za dużo jest przeciwników i ludzi oszukanych!! Szkoda tylko że osoby logujące się na tego typu forach szybko się wypalają i zapominają o całej sprawie! A może ktoś zalogowany w maju wie czym to się skończy, a nie napisze, bo uważa że to jego nie dotyczy!!
asiek27 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:12.