Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
25-11-2010, 16:08  
nolag14
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Witam!
W czerwcu tego roku podpisałam umowę z operatorem MNI Telecom, usługa ma być włączona z dniem 01.01.2011r, jednak chciałabym zrezygnować całkowicie z telefonu stacjonarnego. Czy w tym przypadku muszę zapłacić karę za zerwanie umowy, bo przecież nie korzystałam jeszcze z ich usług?
Chciałam podkreślić, że umowę przynosił mi kurier.
Pozdrawiam.
nolag14 jest off-line  
26-11-2010, 19:07  
przemek-35
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Witam mam problem z tą "firmą " we wrześniu 2008 podpisałem umowę z Długimi Rozmowami ,od stycznia tego roku przejęła ją MNI TELECOM .W sierpniu postanowiłem zmienić operatora (przenieść numer ).Podpisałem upoważnienie nowemu operatorowi załatwienie tej sprawy .30.09.2010 dostałem wiadomośc iż MNI TElecom wyraził zgodę na przeniesienie z dniem 31.10.2010.Nową umowę podpisałem 30.10.2010.W dniu 03-11-2010 dowiedziałem się że umowa ze starym operatorem obowiązuje do 30-11-2010 .Po mojej interwencji podali termin 18-11-2010 .Dzwoniąc do nich twierdzą iż numer zwolnili ,że telefon nie działa z winy obecnego operatora .Dziś natomiast dowiedziałem się że zwolnią numer 03-12-2010 .W związku z tym uważam tą firmę za nie rzetelną i niech każdy omija ją z daleka.Powinien moim zdaniem zainteresować się nią NIK Rzecznik Praw Konsumenta itp Takie firmy nie powinny działać na Polskim rynku
przemek-35 jest off-line  
07-12-2010, 18:07  
Zi00
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Dzięki za chęci sprawa rozwiązana.
przeczytałem regulamin
Zi00 jest off-line  
01-02-2011, 21:52  
miki 10
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Witam,
Mam taki problem : w dniu 22.12.2010r przedstawiciel MNI TELECOM przedstawiając się jako przedstawiciel Telekomunikacji wprowdził w błąd starszych rodziców twierdząc że ma korzystną ofertę obniżenia rachunków. Rodzice podpisali umowę w przekonaniu,że są nadal w Telekomunikacji Polskiej. Poza umową nie otrzymali żadnych innych dokumentów/np.informacji o możliwości rowiązania umowy w ciągu 10 dni/. W dniu 10 stycznia 2011r. pokazali mi tą umowę i wówczas dopiero okazało się,że nie jest to umowa z TPSA co ustaliłam dzwoniąc na błękitną linię.Natychmiast przesłałam pismo do MNI TELEKOM o wprowdzeniu w błąd, wszelkich zastrzeżeniach co do tej umowy i rozwiązaniu umowy/przesyłka polecona/,ale było to już po upływie tych 10 dni. W dniu 28.01.2011 rodzice otrzymali pismo,że z dniem 26.01.2011 firma MNI rozwiązuje z nimi umowę ale rodzice mają obowiązek zapłaty kwoty 183zł na podany rachunek co wynika z regulaminu.Prawdę mówiąc w regulamnie nie doczytałam się za co ta opłata jedynie z cennika może wynikać ,że za przyłączenie do sieci ale żadnego przyłączenia nie było bowiem w Telekomunikacji ustaliłam,że jeśli ktoś do nich by się zwrócił o zmianę operatora to oni porozumiewają się z abonentem,natomiast nikt nie nawiązał z rodzicami kontaktu w tym zakresie.Umowa z MNI miała obowiązywać od 1.02.2011r.Moje pytanie brzmi czy muszą rodzice płacić te 183zł a jeśli nie to jak mogą się bronić i jak to dalej załatwiać z MNI ,jaka jest podstawa prawna, na co się powoływać?
Sami sobie z tym nie poradzą i ja muszę nimi pokierować ale nie wiem jak a nie chcę ich narażać na dalsze koszty/np.odsetki/a może nie ma wyjścia i należy zapłacić jak najszybciej,żeby się nie wykończyli bo strasznie to przeżywają,że młody gówniarz/przedstawiciel MNI / tak ich oszukał.
miki 10 jest off-line  
05-02-2011, 01:25  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Witam
Widzę że jestes w podobnej sytuacji jak ja, TP prawda dzwoni do swoich byłych klientów ale nie zawsze. jak się nazywał twój konsultant? napisz w pw. a kare niestety musisz zapłacić bo zerwałas umowe lojalnościowa a w regulaminie którego najprawdopodobniej nie zostawił konsultant jest napisane ze abonent otrzymuje 183zł ulgi za aktywacjie nowego abonamentu w MNI. i tą ulge niestety musisz zwrócic.
nie masz jak się bronic bo jest w tym też wina twoich rodziców. ja próbowałem cos zdziałac ale niestety moja mama potwierdziła to jeszcze telefonicznie bo z tego co mi mówiono to każda umowa która podpisze konsultant jest obdzwaniana tzn dzwoni sie do własciciela i pyta czy wiedza ze jest to firma konkurencyjna do tp i czy potwierdza wszystko, ja usłyszałem nagranie jak dzwonili do mojej mamy i nic juz nie mogłem zrobić;/
 
05-02-2011, 06:43  
piotr.techno
Stały bywalec
 
piotr.techno na Forum Prawnym
 
Posty: 1.897
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

zapewniam TP oddzwania zawsze!!! do klientów którzy rezygnuja z usług i to nie jeden raz -takie kontakty są notowane tz Utrzumanie

jesli jest problem -pomogę zalatwimy to w TP i obedzie się bez kar umownych
piotr.techno jest off-line  
05-02-2011, 07:26  
cedwah
Ekspert
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 12.242
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Cytat:
Napisał/a miki 10
Poza umową nie otrzymali [...] informacji o możliwości rowiązania umowy w ciągu 10 dni
Proszę dokładnie sprawdzić, czy nie ma tej informacji!

Jeśli rodzice nie zostali poinformowani na piśmie o uprawnieniu do odstąpienia w terminie 10 dni, prawo przewiduje mozliwość odstąpienia od umowy w terminie 3 m-cy.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 02 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000 Nr 22 poz. 271)

Art. 2. 1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni 10 od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
Art. 4. Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.
cedwah jest off-line  
05-02-2011, 07:44  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

W jaki sposób można obejśc się bez kary? w regulaminie który podpisiwali jej rodzice jest napisane że maja 10 dni na rezygnacjie.
 
02-03-2011, 14:29  
adamrychu
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Witam. Mam problem z tą firma. Moi rodzice podpisali umowę z tą firmą na abonament za 35 zł (w tym 70 darmowych minut). W TP płaciłem 50 zł Więc niby taniej, ale mam jeszcze internet z TP ( też coś kolo 50 zł płacę) Ten przedstawiciel nie dość ze przedstawiał się, że jego firma podlega netii to na dodatek mówił, że teraz będzie tak, że będę dostawał dwa rachunki: pierwszy z TP S.A. i będzie to opłata za korzystanie z internetu, i tylko internetu! a drugi od MNI Telecom za telefon domowy (abonament 35 zł + za połączenia) i mam dwa pytania:
pierwsze: gdybym zrezygnował z ich umowy (MNI telecom) do 10 dni to nie będę ponosił tej opłaty 183zł, ale czy zachowam swój obecny numer telefonu i będę mógł wrócić do TP.?
drugie: czy może się zdażyć sytuacja, że trzeba będzie płacić 2x abonament za telefon? (bo naliczy mi TPSA i MNI Telecom?)
A i jeszcze jedno umowa z tą firmą ma zaczać się od 1.05.2011.
adamrychu jest off-line  
02-03-2011, 22:59  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy telefonicznej MNI Telecom

Gdy zrezygujesz do 10 dni od daty podpisania umowy oczywiście że nie będzie żadnej kary.
a co do drugiego pytania nie ma możliwosć że będą przychodziły abonament telefoniczny z TP.SA i MNI Telecom ponieważ od jakiegos czasu nie znam dokładnie daty abonamenty telefoniczy i internetowy jest całkowicie osobna rzecza wiec spokojnie mozesz miec internet w TP.SA a telefon z MNI i powiedział prawde będziesz dostawał 2 rachunki osobny za internet w TP.SA osobny za telefon z MNI a gdybyś zrezygnował z MNI przed upływem 10 dni to zachowasz numer w TP.SA i nie będziesz musiał do niej wracac ponieważ tak naprawde wyjdzie na to że w ogole z niej nie zrezygnowałes.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwiązanie umowy z Plusem - uzależnienie kary od podanego powodu rozwiązania umowy odpowiedzi: 19
§ Rozwiązanie umowy o pracę (nie podpisanej umowy) odpowiedzi: 4
§ Aneks do umowy o pracę a rozwiązanie umowy i odprawa odpowiedzi: 0
§ Rozwiązanie umowy a odpowiedzi: 3
§ Rozwiązanie umowy odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.