Odwołanie od reklamacji obuwia - za późne zgłoszenie szkody? - Forum Prawne

 

Odwołanie od reklamacji obuwia - za późne zgłoszenie szkody?

W marcu 2009 roku nabyłem buty do gry w piłkę nożną (tzw. halówki) firmy Umbro. Zapłaciłem za nie jedyne 99 zł, bo była promocja z 200 zł. Grałem w nich 2-3 razy w tygodniu, wyłącznie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § chcą oddać auto
    witam Kupiłem auto w komisie,pojeździłem miesiąc i sprzedałem. Z autem nie miałem problemów. pani która...
  • § Towar niezgodny z opisem
    Witam 16 marca wylicytowałem buty na allegro...
  • § Zwrot towaru osobie prywatnej
    W ostatnim czasie wyprzedaje moje gry na konsolę. Jeden z kupujących kupił ode mnie grę lecz później chciał ja...

 
07-01-2010, 14:17  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Odwołanie od reklamacji obuwia - za późne zgłoszenie szkody?

W marcu 2009 roku nabyłem buty do gry w piłkę nożną (tzw. halówki) firmy Umbro. Zapłaciłem za nie jedyne 99 zł, bo była promocja z 200 zł.

Grałem w nich 2-3 razy w tygodniu, wyłącznie na hali - czyli zgodnie z ich przeznaczeniem, nawet nie eksploatując ich nadmiernie.

Pod koniec roku miałem więcej okazji do ich używania (2 wyjścia tygodniowo) i na początku grudnia zobaczyłem, że nastąpiło "pęknięcie cholewki przy podeszwie od zewnętrznej strony w prawym bucie" - jak zostało to w reklamacji opisane.

Dnia 30.12.2009 zgłosiłem reklamację w sklepie, gdzie zakupiłem buty. Napisałem w niej, że wada zauważona została 10.12.2009 roku. Zaznaczyłem też chęć wymiany obuwia. Dzisiaj (tj. 7.01.2010) dostałem paczkę z butami (nienaprawionymi) i opinię z działu reklamacji, w której napisane jest:

Uszkodzenia zgłoszone do reklamacji nie wynikają z wad materiałowo-technologicznych. Obuwie użytkowane przez 9 miesięcy z uszkodzeniami adekwatnymi do okresu użytkowania art.4.1.
Tak rozległe uszkodzenia należało zgłosić w raz zauważeniem. Art.9.1. Brak podstaw do uznania reklamacji.


Nadmienię jeszcze, że ta opinia jest podpisana przez osobę z działu reklamacji, a nie przez rzeczoznawcę.


Co mogą w tej sytuacji zrobić? Buty kosztowały 100zł. Nie jest to super ogromny koszt, ale na Boga, były do piłki nożnej. Jak po ok 20-25 półtoragodzinnych użyciach mogły się rozlecieć? Nie chodzi o pieniądze, ale nie chcę zostawić tak tej sprawy.

Z tego co znalazłem, mogę szukać pomocy u rzecznika konsumentów lub w federacji konsumentów. Macie może jakieś inne organizacji, które mogłyby mi pomyślnie poprowadzić tę sprawę?

Miał ktoś z Was podobne doświadczenia? Może w ten sposób uda mi się dowiedzieć jak należy tych oszustów podejść, żeby dostać sprawne obuwie i nauczyć ich szacunku do klientów?

SKLEP W KTÓRYM NIE UWZGLĘDNIONO TEJ REKLAMACJI:
KRAKÓW
GALERIA KAZIMIERZ
SIZZER
 
07-01-2010, 23:29  
cameleonix11
Stały bywalec
 
cameleonix11 na Forum Prawnym
 
Posty: 3.890
Domyślnie RE: Odwołanie od reklamacji obuwia - za późne zgłoszenie szkody?

Witam.

Moim zdaniem sklep może mieć rację, co innego, gdyby buty rozleciały się po 1-2 miesiącach. kiedyś grywałem w halówkę i wiem, że wbrew pozorom buty się dość szybko zużywają. Jakiś czas temu czytałem w internecie (nie pamiętam gdzie), że piłkarze średniej klasy (III Liga) na zużycie nowiutkich korków potrzebują 2-3 miesiące, więc twoje 9 miesięczne granie mogły spowodować naturalne zużycie.
Możesz próbować reklamować buty z tytułu niezgodności towaru z umową, jeżeli wada wystąpi w ciągu 6 miesięcy od zakupu, to domniemywa się, że juz istniała w chwili wydania towaru. W twoim przypadku minęło już 9 miesięcy, więc wydaje mi się, że ciężar dowodowy spoczywa teraz na tobie - to ty musisz wykazać, że nastąpiło przedwczesne zużycie obuwia.
cameleonix11 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Reklamacja obuwia - odwołanie - Witam! Kupiłem buty na zimę 2009.10.07, które niestety nie wytrzymały zimy, zaczęły się odklejać i przeciekać. W dniu 2010.03.06 złożyłem reklamację...
§ odwołanie od reklamacji - wątpliwości - Witajcie, Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Otóż kilka miesięcy temu zakupiłam buty, z których byłam bardzo zadowolona do momentu, kiedy...
§ Termin na odwołanie od reklamacji - Witam! Mam taki pytanie, jakieś 4 miesiące temu miałem reklamację którą uznałem na bazie gwarancji wymieniając towar na nowy, przez 4 miesiące...
§ Odwołanie się od reklamacji - Witam :D pod koniec sierpnia składałm 2 reklamacje (portfel i buty). Po rozpatrzeniu portfel zwrócili podklejony, a reklamacji butów nie uznano. ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.