odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne


Odpowiedz
 
20-08-2007, 11:53  
rzacia
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR

Witam.
Mam problem ze sformułowaniem odwołania od decyzji odmawiającej przyznania płatności z tytułu ONW.
Odmowa spowodowana była tym, ze w protokole pokontrolnym napisane zostało, ze rolnika nie zastano mimo zawiadomienia o kontroli i w związku z tym nie było możliwości przeprowadzenia takiej kontroli. Problem w tym, ze czekaliśmy na te osoby i nikt do nas nie przyszedł, nie wiem czy może dzwonili nie do tego domu czy tak cicho że nie słyszeliśmy. W każdym razie czekalismy i bylismy przygotowani na taka kontrolę, posiadalismy tez stosowne dokumenty.
Kiedy próbowaliśmy to wyjaśniać poinformowano nas (zarówno w biurze powiatowym jak i w biurze przeprowadzającym kontrole) ze mamy czekac na decyzje odmawiającą i dopiero wtedy się odwoływać. No i dostaliśmy taka decyzję kilka dni temu. I pojawił się problem jak to napisac, jak przedstawić swoje racje w sensowny sposób.
Czy ktoś z was miał moze taki problem i czy ewentualnie mogłabym liczyć na małą podpowiedź. Z góry dziękuje.
rzacia jest off-line  
20-08-2007, 19:03  
Kaziutek
Przyjaciel forum
 
Kaziutek na Forum Prawnym
 
Posty: 1.144
Domyślnie

Np. taka treść.

Proszę o ponowne rozpatrzenie wniosku o przyznanie płatności z tytułu ONW oraz wyznaczenie nowego terminu stosownej kontroli.
Swoją prośbę motywuję tym, że poprzednia kontrola nie doszła do skutku z przyczyn nam nieznanych, mimo naszej obecności w obejściu w oczekiwaniu na kontrolę w wyznaczonym terminie.
Kaziutek jest off-line  
20-08-2007, 21:50  
Mona
Moderator w spoczynku
 
Mona na Forum Prawnym
 
Posty: 561
Domyślnie

Jaka jest podstawa prawna i uzasadnienie odmownej decyzji.
Mona jest off-line  
21-08-2007, 10:17  
rzacia
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie

o dziękuje serdecznie
rzacia jest off-line  
24-06-2009, 18:30  
LOOnciaB
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR

Witam.
Co mam zrobić. Dostałam wezwanie 12.06.09 w sprawie gospodarstw niskotowarowych (już ustnie wyjaśniałam i stwierdzono, że jest to jednoznaczne). W moich dokumentach, również wydrukowanych przez pracownika agencji i tym się sugerowałam nie mam jednego zadeklarowanego przedsięwzięcia (rolno-środowiskowe) w agencji widnieją cztery a u mnie trzy. Rok temu tj. 12.09.08 złożyłam stosowne dokumenty potwierdzające to, że wykonałam plan w 100% i teraz po roku otrzymuję to wezwanie nie mam szans złożyć już papierów na rolno-środowiskowe bo czerwiec. I... i kierownik informuje mnie, że sprawa jest przesądzona nie wykonałam planu- pieniędzy nie będzie a wina nie leży po mojej stronie tylko po stronie urzędnika. Po pierwsze tego co zrobił mi kopię mojego planu, po drugie tego co przyjmował dokumenty potwierdzające przyjął i nie powiedział, że to jeszcze nie wszystko. Teraz każą mi czekać na decyzję a ja czuję się skrzywdzona przez niekompetencje pracowników i przedłużony termin rozpatrzenia mojego sprawozdania z wykonania planu. Cóż teraz mam począć bo nie mogę siedzieć z założonymi rękami.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
LOOnciaB jest off-line  
24-06-2009, 21:14  
dearon
Stały bywalec
 
dearon na Forum Prawnym
 
Posty: 1.598
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR

1. Ludzie - czytać, czytać i jeszcze raz czytać - Na protokole z czynności kontrolny jest pouczenie dotyczące odwołania od czynności kontrolnych (o ile dobrze pamiętam 14 dni od daty otrzymania do Oddziału Regionalnego) - w przypadku braku odwołania od wyników kontroli przyjmuje się że beneficjent zgadza się z protokołem i jego wynikami (wszystko jest napisane w protokole - PROSZĘ CZYTAĆ )

Toteż odwołanie z argumentacją jaką proponuje kolega 'Kaziutek' należało wnieść po otrzymaniu protokołu z czynności kontrolnych - po wydaniu decyzji jest już na to za późno - oczywiście możesz odwołać się od decyzji (ale) raczej będzie ona utrzymana w mocy - bo jaka ma być podstawa ponownej kontroli gospodarstwa skoro beneficjent zgodził się z wynikami poprzedniej kontroli

2. Do LOOnciaB

2.1 Zawsze masz prawo wglądu do dokumentów jakie są w posiadaniu ARiMR w sprawie której jesteś stroną i od tego należało by zacząć - zobacz jak jest w oryginale (czy w dokumencie /wniosku i planie/ w ARiMR jest ten nieszczęsny checkbox czy go nie ma)
Proszę o określenie co znaczy 'w moich' tz. kserokopiach, brudnopisach, nadto co rozumiesz pod pojęciem 'wydrukowanych przez pracownika agencji' - wnioski niskotowarowe nigdy nie były spersonalizowane ... w jaki sposób pracownik mógł wydrukować Pani wniosek

Dobra rada: zawsze w sprawach finansowych należy robić kopie dokumentów i przy składaniu żądać podbicia za zgodność oraz pieczątką wpływu (jednoznaczny, nie podważalny dowód dla wszelkich sądów - za kilkadziesiąt groszy)
dearon jest off-line  
24-06-2009, 23:00  
LOOnciaB
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR

Dobrze dobrze ale ja w swoich papierach nie mam żadnej wzmianki co do czynności kontrolnych. Nie ma żadnej wzmianki o dwóch tygodniach. Jeżeli dostałam pismo 12. 06 to jeszcze dwa tygodnie nie minęło ale nic takiego w piśmie nie mam.
LOOnciaB jest off-line  
24-06-2009, 23:02  
LOOnciaB
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR

Ponadto żadne kontrole nie były przeprowadzone tylko wezwanie do złożenia wyjaśnień.
Zatem co????
LOOnciaB jest off-line  
24-06-2009, 23:09  
LOOnciaB
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR

A co do moich dokumentów to wydrukowany z komputera jest PLAN ROZWOJU GOSPODARSTWA NISKOTOWAROWEGO a nie wniosek. Taki sam plan wypełniony przez pracownika jest w dokumentach agencji tylko w rubryce "uzyskanie pomocy finansowej na wspieranie przedsięwzięć rolno-środowiskowych i poprawy dobrostanu zwierząt" u mnie "NIE" w agencji "TAK". Dokumenty agencji oglądałam. A co jeślibym znalazła nieścisłości w papierach ARiMR? Czy to zmieniłoby postać rzeczy?
LOOnciaB jest off-line  
25-06-2009, 19:36  
dearon
Stały bywalec
 
dearon na Forum Prawnym
 
Posty: 1.598
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR

Cały WPR który realizuje ARiMR liczy kilkanaście tysięcy stron aktów prawnych, dyrektyw i interpretacji - koleżanka 'rzacia' przedstawiła przypadek w którym dotyczy postępowania o przyznanie płatności ONW (obszary o niekorzystnych warunkach gospodarowania) w Pani przypadku jest to postępowanie w sprawie przyznania pomocy dla gospodarstwa niskotowarowego - są to różne postępowania które dotyczą różnych przepisów prawa ... proszę w żaden sposób ich nie łączyć.

W Pani przypadku proszę u uszczegółowienie
- czy jest gdzieś na planie informacja (podpis pracownika, data) potwierdzająca iż plan wypełnił i wydrukował pracownik ARiMR czy może jedynym podpisem na planie jest Pani podpis

- W teczce aktowej sprawy w ARiMR znajduje się Plan (przez Panią podpisany?) różny od kopii którą ma Pani (czy kopia jest podbita za zgodność z oryginałem ? Z pieczątką wpływu )

- cele zaznacza się nie tylko w Planie ale również we wniosku - co jest we wniosku w teczce aktowej sprawy ARiMR (cz jest zaznaczony checkbox) a co jest w kopi (jeśli takową Pani posiada), czy plan jest zgodny z wnioskiem (w papierach ARiMR)
dearon jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo administracyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ odwołanie do ARiMR odpowiedzi: 14
§ odwołanie od decyzji sądu.... odpowiedzi: 5
§ odwołanie od decyzji arimr odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.