Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne


Odpowiedz
 
19-03-2008, 18:39  
randomhero
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc w napisaniu odwołania od orzeczenia komisji lekarskiej, która stwierdziła, że mój brat nie może służyć w wojsku. Dostał kategorię E, ponieważ ma dwukrotny wyrok w zawieszeniu (jeden z nich otrzymał jako nieletni za przywłaszczenie mienia, drugi jako pełnoletni za paserstwo). Na komisji lekarskiej nawet go nie przebadali, wysłali do psychologa, psycholog bez słowa do psychiatry. Ten zapytał się tylko czy brat nie ma tatuaży albo kolczyków (nie ma), i dał opinię, że nie nadaje się do służby, bez żadnego badania ani rozmowy. Wcześniej przy sprawach w sądzie brat był badany przez psychologów, wtedy nikt nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Chciałby dostać kategorię A.
Jak uargumentować odwołanie oraz na jakiej podstawie prawnej się oprzeć?

Oto treść orzeczenia:

[cytat:27r5uesq]
Orzeczenie w sprawie zdolności do czynnej służby wojskowej

Na podstawie art. 26 ust. 1 w związku z art. 30a ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej /Dz. U z 2004 r. Nr 241, poz. 2416 z późn. zm./ i załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 czerwca 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach /Dz U Nr 151, poz. 1595 z późn. zm./, Powiatowa Komisja Lekarska w Krasnymstawie po przeprowadzeniu badań lekarskich zalicza poborowego (...) do kat. E.

Uzasadnienie

PKL po zasięgnięciu opinii lekarskiej konsultanta stwierdza:

pragraf 68 pkt 3 - zaburzenia osobowości znacznie upośledzające zdolności adaptacyjne utrwalone.

W myśli par. 68 pkt 3 załącznika Nr 2 powołanego wyżej rozporządzenia, stwiedzony stan zdrowia kwalifikuje poborowego do kat. E.

(...)
[/cytat:27r5uesq]

Dalej tylko o tym, że jest 14 dni na odwołanie, podpisy i pieczątki.
Proszę o pomoc.
randomhero jest off-line  
19-03-2008, 22:02  
Korab
Ekspert w spoczynku
 
Korab na Forum Prawnym
 
Posty: 580
Domyślnie Re: Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej

To co napisałeś jest wystarczające - przelej to na odwołanie.
Korab jest off-line  
12-11-2008, 18:05  
marcin87
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie dostałem niesłuszne d z kompromitującymi argumentami.

Witam. Mój problem polega na tym że podczas pierwszej komisji poborowej zmieniono mi kategorię z A na D argumentując to w kompromitujący sposób ( ograniczenie zdolności adaptacyjnych ) robiąc ze mnie tym samym debila..bo tak to chyba mogę nazwać..nie bardzo wiedziałem jak wtedy to zrobic żeby sie odwołać od tego orzeczenia a potem przestało mnie to obchodzić.. teraz kiedy znalazłem pracę w firmie zajmującej sie ochroną mienia chciałbym pójść o krok dalej aby móc uczestniczyć w szkoleniach ... da rady się od tego odwołać ??
marcin87 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.