odwołanie wsprawie decyzji z ARiMR - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne


Odpowiedz
 
07-01-2013, 17:39  
cobrap
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie odwołanie wsprawie decyzji z ARiMR

Witam. Potrzebuje porady. Dostałem decyzje w sprawie dopłat i sie okazało że we wniosku był bład a mianowicie wpisałem we wniosku UPO, JPO ale zapomnialem wpisac dzialek z ST czyli roslinami strączkowymi ale te dzialki zostały naniesione na mapki. Bedac w oddziale ARiMR dowiedziałem się ze trzeba napisać odwołanie od tej decyzji ale szanse sa małe że to uznają. Teraz pytanie dlaczego pracownicy nie wychwycili tego błedu podczas kontroli wniosku i nie wezwali mnie do wyjasnienia i czy bład pracownika moge wykorzystac w pismie odwołujacym?
cobrap jest off-line  
07-01-2013, 23:14  
pracownik_USC
Użytkownik
 
Posty: 113
Domyślnie RE: odwołanie wsprawie decyzji z ARiMR

Ale jaki tu błąd pracownika? Przecież to pana błąd. Sam pan to przyznał. Wnosił pan o dopłaty do UPO i JPO i takowe pan zapewne decyzją otrzymał. Odwołanie faktycznie niewiele tu pomoże.

Ale może jeszcze nic straconego. Proponuję poczytać Kodeks postępowania administracyjnego Rozdział 13 - Uchylenie, zmiana oraz stwierdzenie nieważności decyzji. Art 155 mówi: "Decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony".

Proponuję porozmawiać z kierownikiem ARiMR w temacie właśnie uchylenia decyzji. Z doświadczenia wiem, i proszę mi zaufać, urzędnicy to też ludzie, że merytoryczną rozmową można zdziałać więcej niż wyciąganiem broni masowego rażenia
pracownik_USC jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo administracyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Proszę o pomoc!!! Odwołanie od decyzji ARiMR odpowiedzi: 1
§ odwołanie do ARiMR odpowiedzi: 14
§ Dopłaty bezpośrednie ARiMR, wniosek po terminie, odwołanie? odpowiedzi: 6
§ odwołanie od decyzji biura powiatowego ARiMR odpowiedzi: 18
§ odwołanie od decyzji ARiMR odpowiedzi: 2
§ odwołanie od decyzji arimr odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.