Rzecznik Patentowy i cennik - Forum Prawne

 

Rzecznik Patentowy i cennik

Witam... widze w różnich stronach różne ceny za różne serwisy. Ja potrzebuję wiedzieć czy mogę używać daną nazwę danego serwisu. Chciałbym zapytać u jakiegoś rzecznika patentowego... czy ktoś wie ile kosztuje mieć takie informacje (żeby ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie

Prawo autorskie - aktualne tematy:

  • § Ochorna logo pilna prośba o po...
    Witam serdecznie mam pilną prośbę o pomoc w pewnej sprawie. Czy osoba która została wykluczona uchwałą zarządu z...
  • § Film dla parafian
    Myślę, że temat założyłem w dobrym dziale. Jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie. Ostatnio...
  • § Prawa producenckie przekazanie
    Firma wydaje płytę jako gadżet do rozdania klientom. Na płycie będą utwory znane popularne, ale grane przez...

 
13-06-2010, 17:21  
utnalove
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Rzecznik Patentowy i cennik

Witam...

widze w różnich stronach różne ceny za różne serwisy.

Ja potrzebuję wiedzieć czy mogę używać daną nazwę danego serwisu. Chciałbym zapytać u jakiegoś rzecznika patentowego...


czy ktoś wie ile kosztuje mieć takie informacje (żeby powiedzieli, czy to złama prawa autorskie kogoś innego bądź nieuczciwej konkurencji)?
utnalove jest off-line  
13-06-2010, 21:40  
_chris_
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.493
Domyślnie RE: Rzeczyn Patentowy i cennik

Cytat:
Napisał/a utnalove Zobacz post
Ja potrzebuję wiedzieć czy mogę używać daną nazwę danego serwisu. Chciałbym zapytać u jakiegoś rzecznika patentowego...
ja bym raczej powiedział, że w kancelarii specjalizującej się w prawach własności intelektualnej...
_chris_ jest off-line  
13-06-2010, 21:44  
utnalove
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Rzeczyn Patentowy i cennik

czy moge poprosic o jakis link?
utnalove jest off-line  
16-06-2010, 02:57  
KRABSON
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rzecznik Patentowy i cennik

Witam

Rzecznik patentowy jest specjalistą z zakresu prawa własności intelektualnej. Zajmuje się prawem własności przemysłowej, nieuczciwą konkurencją i prawami autorskimi.

Jeżeli chodzi o kwestię posługiwania się nazwą czyjegoś serwisu to jest to temat wielowątkowy i zależy od kilku okoliczności.

1. Prawo własności przemysłowej:
Nazwa serwisu może być jednocześnie zarejestrowanym znakiem towarowym. Wówczas taka nazwa jest chroniona prawem ochronnym. W takim przypadku należy sprawdzić jaki jest zakres takiej ochrony.

2. Prawa autorskie:
Prawa autorskie dzielą się na osobiste i majątkowe. Nazwa może być utworem w rozumieniu prawa autorskiego (znak towarowy również jest utworem). W określonych okolicznościach może dojść do naruszenia zarówno praw autorskich osobistych jak również majątkowych.

3. Nieuczciwa konkurencja:
Wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa oraz wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług są czynami nieuczciwej konkurencji. Bada się tutaj m. in. czy takie działania prowadzą do wprowadzenia w błąd klientów co do tożsamości np. przedsiębiorstwa, przez używanie firmy, nazwy. itd.


Naruszycielowi grozi tutaj zarówno odpowiedzialność cywilna jak również karna, choć najczęściej stosuje się tutaj tylko procedurę cywilną.

To jest tylko bardzo ogólna informacja. Reszta zależy już od konkretnych okoliczności sprawy. W określonych okolicznościach może występować renoma znaku i wtedy sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje dla potencjalnego naruszyciela.

Oczywiście aby uniknąć kłopotów można wystąpić do właściciela nazwy serwisu o udzielenie licencji (zgody) na posługiwanie się tą nazwą. W tym przypadku sukces takiej opcji zależy już tylko od woli uprawnionego.

Jeżeli chodzi o cennik rzeczników patentowych to najczęściej stawki są uzgadniane obustronnie. Może być ryczałt albo stawka godzinowa (w takim przypadku podaje się zazwyczaj z góry liczbę godzin potrzebnych na dokonanie potrzebnych działań i uzgadnia się kwotę którą zaakceptują obie strony). Wszystko zależy od tego, co ma zrobić rzecznik patentowy w imieniu klienta.

Pozdrawiam
KRABSON jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo autorskie - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rzecznik Praw Konsumenta - Witam! moje pytanie dotyczy Rzecznika Praw Konsumenta. jakiś 3 miesiące temu udałam się do niego w celu uzyskania pomocy w zerwaniu umowy z orange...
§ Vectra - koniec promocji, stary cennik, ceny z kosmosu - Witam, Pod koniec lipca roku 2007 podpisałem umowę na czas nieokreślony, razem z promocją, której regulamin uczestnictwa wymagał do zostania...
§ Rzecznik nie może mi pomóc. - W listopadzie zeszłego roku oddałam modem do naprawy i do tej pory nie moge go używać bo pracownicy orangu już trzeci raz go zagubili .Poszłam ze...
§ rzecznik patentowy - Witam, Czy może mi ktoś doradzić czy zawód rzecznika patentowego jest przyszłościowy i ciekawy? Jak przebiega aplikacja (czytałam ustawę) ale...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.