Logo zespołu i słowa utworu muzycznego - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie


Odpowiedz
 
30-11-2011, 09:13  
jordi79
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Logo zespołu i słowa utworu muzycznego

Witam,
zwracam się z prośbą o rozjaśnienie poniższej kwestii: z zespołu muzycznego został usunięty jeden z członków. Osoba ta jest autorem loga zespołu oraz słów jednego z utworów. Po usunięciu z zespołu, osoba ta zażądała zaprzestania wykorzystywania loga oraz słów, ale także zażądała usunięcia loga z materiałów, które posłużyły do promowania kilku koncertów w okresie, kiedy człowiek ten był członkiem zespołu. W tym okresie naturalnie logo oraz słowa były wykorzystywane za pełnym przyzwoleniem tej osoby. Pytania mam następujące:

1) Czy były członek zespołu ma prawo żądać nie wykonywania utworu napisanego przez zespół, gdzie jego wkładem są słowa (słowa powstały w okresie, kiedy osoba ta była członkiem zespołu)

2) Jeżeli logo na materiałach promocyjnych zostało wykorzystane za zgodą autora, w okresie kiedy autor loga był członkiem zespołu, to czy obecnie - po tym, jak autor loga z zespołu został usunięty - ma on prawo żądać usunięcia materiałów promujących koncerty, które odbyły się w okresie, kiedy był członkiem zespołu? Informacje takie były publikowane między innymi w serwisach internetowych i w archiwum wiadomości tych serwisów są do odszukania. Jednak w momencie ich opublikowania, była pełna zgoda do wykorzystania loga.

3) Czy były członek zespołu ma prawo żądać usunięcia opublikowanego w serwisie internetowym utworu, gdzie osoba ta jest autorem tekstu? Utwór został opublikowany przy pełnej zgodzie i w okresie, kiedy osoba ta była członkiem zespołu

Dodam tylko, że członków zespołu nie wiązały żadne umowy, logo nie było nigdzie rejestrowane, podobnie utwory muzyczne.

Pozdrawiam serdecznie
jordi79 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo autorskie - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dotacja dla młodego zespołu muzycznego odpowiedzi: 2
§ Brak zapłaty od zespołu muzycznego odpowiedzi: 8
§ Kradzież utworu muzycznego odpowiedzi: 1
§ Tytuł gry a nazwa dla zespołu muzycznego odpowiedzi: 6
§ Kawałek utworu muzycznego odpowiedzi: 1
§ 30 sekund utworu muzycznego odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.