Powołanie biegłego, jak tego dokonać - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
07-03-2010, 11:09  
Mieron
Użytkownik
 
Posty: 75
Domyślnie Powołanie biegłego, jak tego dokonać

Niebawem czeka mnie pierwsza rozprawa w sadzie za wadę ukrytą w motocyklu. sprzedawca nie jest chetny polubownie załatwic sprawe więc na ugodzie raczej sie nie skończy. Oby sprawe ruszyć w miare szybko planuje wystapic z wnioskiem o powołanie biegłego aby dokonał ogledzin motocykla. A moje pytanie jest jak mama tego dokonac, musze wystapic z nioskiem na pismie podczas rozprawy czy wystarczy to zgłosic ustnie sedziemu, czy sa jakies inne procedury postępowania w takim przypadku. sprawe mam w płocku a jestem z wawy, moto tez jest w wawie i chcialbym aby cała ekspertyza odbyła sie w warszawie, z tego powodu ze nie chce nim jeździc do czasu zakończenia sprawy i niemam jak go przetransportowac do płocka. Co trzeba spełnic aby wyszlo tak jak planuję?
Mieron jest off-line  
07-03-2010, 14:28  
krzysztofolsztyn
Użytkownik
 
Posty: 66
Domyślnie RE: Powołanie biegłego, jak tego dokonać

Szanowny Panie, zgodnie z przepisami prawa biegłego sądowego z danego zakresu powołuje się na okoliczność wyjaśnienia faktów, których zbadanie leży w dziedzinie specjalistycznej.
Jak Pan już wspomniał, Pana motocykl został zakupiony z wadą ukrytą co czyni, iż do wyjasnienia wątpliwości czy faktycznie wada jaką Pan wykazuje jest wadą ukrytą musi wypowiedzieć się biegły.
Szanowny Panie, komunikuję, iż może Pan złożyć wniosek o ustanowienie biegłego tak pisemnie jak i ustnie w trakcie posiedzenia sądu. Proszę zwrócić się do sądu aby wyznaczył biegłego sądowego z warszawy z uwagi na przytoczone przez Pana powyżej okoliczność.
krzysztofolsztyn jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kontakty- powołanie biegłych na świadków odpowiedzi: 19
§ powołanie biegłego do wyceny ruchomości odpowiedzi: 8
§ Powołanie biegłego w kwestii maili odpowiedzi: 25
§ powołanie biegłych z RODK na świadków odpowiedzi: 1
§ powołanie biegłego odpowiedzi: 23
§ powołanie biegłego rzeczoznawcy odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.