Rejestracja bez umowy kupna/sprzedaży

  • Autor wątku Autor wątku patryk691
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
P

patryk691

Nowy użytkownik
Dołączył
05.2010
Odpowiedzi
6
Witam.Tak jak w temacie chciałbym zarejestrować motocykl, mam do niego dowód, ale nie posiadam spisanej umowy kupna sprzedaży.Czy dałoby rade zarejestrować go bez tej umowy?Co do właściciela w dowodzie to nie mam pojęcia czy on w ogóle żyje.
 
A jak chce Pan wykazać, że Pan go kupił a nie ukradł?
 
Nie mam pojęcia, dlatego też się pytam.
No nic, najwyżej nie zarejestruje motocyklu.
 
A w jaki sposób wszedł Pan w posiadanie motoru i jego dokumentów?
 
Kupiłem go tylko, że ten właściciel nie miał spisanej umowy z poprzednim czyli z tym który jest w dowodzie.
W wolnym czasie podjadę do tego który jest wpisany w dowodzie i się wszystkie dowiem.Przynajmniej na to liczę, że jeszcze tam mieszka lub, czy w ogóle żyje.
 
Ostatnia edycja:
No niestety potrzebna jest ciągłość umów.
 
No nic, dziękuje za pomoc.
 
Witam. Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy w tym temacie.
Kilka lat temu stryj przekazał gospodarstwo rolne Mi i dwóm braciom ciotecznym umową notarialną. Stryj zmarł rok temu.
Znalazłem na terenie gospodarstwa pozostałości motoroweru Komar i postanowiłem go odrestaurować, ponieważ jest to dość rzadki model.
Pojazd został rozebrany na części i wyrejestrowany ok. 20 lat temu i nie posiadam, w tej chwili, do niego dowodu rejestracyjnego. Natomiast posiadam oryginalne dokumenty zgłoszenia do rejestracji, kisiążeczkę gwarancyjną i dowód zkupu pojazdu, jako nowego, wystawione w1972r. na zmarłego stryja. Numery ramy i silnika pojazdu, o którym jest mowa, są zgodne z dokumentami.
Czy mogę zarejestrować taki pojazd (oczywiście po przeglądzie technicznym)?
Czy, przy ponownej rejestracji pojazdu, mogę powołać się na umowę darowizny gospodarstwa rolnego w celu ustalenia prawa własności?
Czy jest do tego potrzebne zrzeczenie się praw do w/w pojazdu pozostałych obdarowanych?
Czy taki pojazd można jeszcze zarejestrować normalnie czy na żółtych blachach?
 
W zasadzie motor podlega dziedziczeniu. Trzeba przeprowadzić sprawę spadkową. Moim zdaniem trudno zaliczyć motor do składników gospodarstwa rolnego.
 
Witam, ja mam taki problem. Posiadam motorower, do którego nie mam żadnych dokumentów, tzn. nie posiadam dowodu rejestracyjnego ani tablicy rejestracyjnej, nie posiadam poprzednich umów kupna - sprzedaży. Moje pytanie brzmi czy chcąc sprzedać ten motorower muszę koniecznie sporządzać z potencjalnym kupującym umowę kupna - sprzedaży czy może się obyć. Czy w takim przypadku kupujący w razie zatrzymania przez policję miałby jakieś nieprzyjemności, gdybyśmy nie spisali owej umowy ?
 
Będzie miał nieprzyjemności jeżeli motor nie będzie zarejestrowany...

Poza tym jeżeli Pan sprzedaje - zawiera Pan umowę sprzedaży. Nieważne czy na piśmie czy ustnie - to jest umowa sprzedaży.
 
Czyli dobrze rozumiem, że możemy zawrzeć ustną umowę kupna - sprzedaży? Kupujący wiedział , że nie mam dokumentów, że nie jest motorower zarejestrowany, a teraz wymaga umowy... ciężki przypadek. Nie wiem jak mu odpowiedzieć, żeby go zagiąć, ażeby nie spisywać z nim tej umowy. Dziękuję za odpowiedź.
 
Jeżeli on chce pisemną umowę a Pani nie, to najwyżej nie zrobicie tej sprzedaży.

Na ustną umowę na pewno mu nic nie zarejestrują...
 
Tylko, że to jest za pośrednictwem Allegro i napisał , że w przeciwnym razie będzie się domagał rekompensaty finansowej na forum Allegro. Myślę, że chodzi mu o rejestrację motoru. Sama umowa sprzedaży nie zwolni go od nieprzyjemności z policją w razie czego, potrzebny by był mu chyba dowód, że motor jest zarejestrowany.
 
Witam piszę tutaj gdyż mam podobny problem z motorowerem simson. Kupiłem go od kolegi który dostał go od dziadka. Znowu dziadek miał go kupionego od kolegi ale nie spisali umowy kupna sprzedaży bo tamten chciał mieć zniżki. Motorower był nieopłacany do 2005 roku. Ja kupiłem go rok temu i chcąc go zarejestrować muszę spisać umowę z tym panem co simson jest na niego zarejestrowany. Lecz on nie chce nic słyszeć na temat umowy> Po prostu nie chce mi podpisać mówi że on go nie opłacał i nie chce problemów. Tłumaczyłem mu że nie trzeba tych zaległych spłacać jeśli sie motorower sprzedaje ale on dalej swoje proszę wiec o pomoc co mam zrobić z tym fantem. Zależy mi na zarejestrowaniu motorka :) Z góry dziękuję. Posiadam do niego dokumenty i wszystkie zapłaty ubezpieczenia do 2005 roku
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra