Złożenie doniesienia o pomówieniu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
17-05-2010, 17:08  
Setritus
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie Złożenie doniesienia o pomówieniu

Miałem sprawę o przeklinanie w miejscu publicznym. Użyłem dwa razy słowa na K... Jednak strażnik miejski który wystawił mi mandat 500 zł (którego nie przyjałem) wypisał w protokole kilka stwierdzeń które rzekomo padły z moich ust, bardzo wulgarnych stwierdzeń, niektóre kierowane w jego stronę i w stronę instytucji jaką jest straż miejska. Na sprawie sądowej zeznając przed sądem strażnik wymienił wszystkie wulgarne stwierdzenia których niby użyłem, tym samym składając fałszywe zeznania. We mnie się zagotowało, pokazałem sądowi nagranie telefonem komórkowym na którym wyraźnie słychać całą rozmowę i użyte w niej 2x słowo na K... Nie słychać tam żadnego ze stwierdzeń o ktorych mowił strażnik. Na ogłoszeniu wyroku tylko ja dostałem 20h prac społecznych, strażnika juz na ogłoszeniu nie było, sędzina wogole jakby nie zauważyła że ten składał fałszywe zeznania, nie poruszyła tego tematu i zamknęła sprawe.

Nie dość że ten człowiek sporządził fałszywy protokół to jeszcze składał fałszywe zeznania przed sądem. Mam na to dowód w postaci nagrania z interwencji. Słychać na nim każde słowo od dzieńdobry do dowidzenia.

Stwierdzenia o których mowił strażnik przed sądem które rzekomo padły z moich ust, a są nieprawdziwe, są dla mnie bardzo oczerniające i obelżywe wobec mojej osoby, czuje się wielce urażony że ktoś mówi takie rzeczy na mój temat. Chce wytoczyć przeciw niemu sprawę.

Moje pytanie brzmi czy mam szanse na wygraną, pod jaki artykuł podchodzi jego zachowanie i jakiego finału sprawy mogę się spodziewać. Czy mam szansę na jakieś korzyści materialne z tej sprawy?

Pozdrawiam!
Setritus jest off-line  
17-05-2010, 18:53  
Markiz32
Praktyk
 
Markiz32 na Forum Prawnym
 
Posty: 19.064
Domyślnie RE: Złożenie doniesienia o pomówieniu

art. 233 &1 KK w zb. z art. 234 &1 KK w zb. z art. 238 &1 KK w zw. z art. 11 &2 KK
Markiz32 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.