czy można zmienić (sprostować) zeznania - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
10-09-2010, 13:01  
Kruder
Użytkownik
 
Posty: 93
Domyślnie czy można zmienić (sprostować) zeznania

Witam

Toczy się obecnie sprawa o rozdzielność majątkową. Żona straszy mnie że pozwie mnie za fałszywe zeznania. Czy na następnej rozprawie mogę zmienić tzn sprostować swoje zeznania ?? Czy będą dla mnie jakieś konsekwencje ??

Bardzo proszę o pomoc
Kruder jest off-line  
10-09-2010, 14:08  
barno
Stały bywalec
 
Posty: 1.282
Domyślnie RE: czy można zmienić (sprostować) zeznania

Przepis prawny:
Art. 160.Kodeksu postępowania cywilnego
Strony mogą żądać sprostowania lub uzupełnienia protokołu, nie później jednak jak na następnym posiedzeniu, a jeśli idzie o protokół rozprawy, po
której zamknięciu nastąpiło wydanie wyroku - dopóki akta sprawy znajdują się w sądzie. Od zarządzenia przewodniczącego strony mogą odwołać się do sądu w terminie tygodniowym od doręczenia im zarządzenia.
barno jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.