Rozwiązanie umowy Vectra S.A - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
04-10-2010, 12:57  
olech90
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie Rozwiązanie umowy Vectra S.A

Witam. 30.09.2008r. podpisałem umowę z Vectra S.A. na świadczenie usług internet i telewizja. 30.09.2010r. zakończyła się umowa gdy dzwoniłem miesiąc wcześniej nie była przygotowana dla mnie żadna oferta przedłużająca ani żaden konsultant nie wspomniał ze może rozwiązać umowę bądź przedłużyć. Gdy zadzwoniłem dzisiaj dowiedziałem się że umowa przeszła na okres kolejnych 6 miesięcy i dopiero wtedy mogę rozwiązać umowę oczywiście z miesięcznym wypowiedzeniem ( dodam że nie zostałem o tym poinformowany) . Konsultant wspomniał również że umowa jest do końca Listopada. Czy jest możliwość zerwania z nimi umowy i nieponiesienie żadnych konsekwencji ? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam
olech90 jest off-line  
04-10-2010, 16:28  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 13.889
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

Idź do Rzecznika Konsumentów - nie można przedłużać umowy na czas określony (można jednie na czas nieokreślony z możliwością jej rozwiązania z zachowaniem okresu wypowiedzenia).
gryffinian jest off-line  
24-10-2010, 18:52  
PawełCash
Użytkownik
 
Posty: 31
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

No i tutaj jesteś w błędzie. W umowie którą podpisałeś znajduje się punkt
"OKRES ZOBOWIĄZANIA ulega cyklicznemu przedłużeniu na czas określony 6 miesięcy, liczonych od dnia upływu poprzedniego OKRESU ZOBOWIĄZANIA. Promocyjna opłata abonamentowa obowiązuje w kolejnych OKRESACH ZOBOWIĄZANIA, Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania umowy abonenckiej skutecznym na ostatni dzień każdego OKRESU ZOBOWIĄZANIA, za wypowiedzeniem złożonym nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem OKRESU ZOBOWIĄZANIA."

Przepisałem słowo w słowo, to co tutaj jest capsem na umowie również jest dużymi literami.
Polecam czytać na przyszłość dokumenty które się podpisuje.

Pozdrawiam
PawełCash jest off-line  
24-10-2010, 19:45  
djiksik
Stały bywalec
 
djiksik na Forum Prawnym
 
Posty: 2.930
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

Tylko kwestia tego czy to jest zgodne z prawem bo w umowie mozna zapisac wszystko a jak to z tego sie w to wierzy to z tego korzystaja
djiksik jest off-line  
12-12-2010, 09:21  
pigmalion
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

To nie jest zgodne z prawem przecież UOKIK powiedział wyraźnie, ze umowa przedłużona może być na czas nieokreślony z wcześniejszym dostarczeniem warunków przedłużenia do abonenta. A zapis że automatycznie przedłużają na czas określony jest niezgodny.
pigmalion jest off-line  
25-01-2011, 21:37  
lusi441
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

WITAM PODPISAŁAM UMOWĘ Z VECTRĄ 06.12.2010ROKU NA OKRES DWÓCH LAT I TAK JAK KTOŚ JUŻ WYŻEJ NAPISAŁ W UMOWIE SA TAKIE PUNKTY JAK:"OKRES ZOBOWIĄZANIA ulega cyklicznemu przedłużeniu na czas określony 6 miesięcy, liczonych od dnia upływu poprzedniego OKRESU ZOBOWIĄZANIA. Promocyjna opłata abonamentowa obowiązuje w kolejnych OKRESACH ZOBOWIĄZANIA, Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania umowy abonenckiej skutecznym na ostatni dzień każdego OKRESU ZOBOWIĄZANIA, za wypowiedzeniem złożonym nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem OKRESU ZOBOWIĄZANIA."

CZY TO ZNACZY ŻE ZA 6 MIESIĘCY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z UMOWY NIE PONOSZĄC ŻADNYCH KOSZTÓW CZY MUSZĘ JEJ PRZESTRZEGAĆ PRZEZ OKRES DWÓCH LAT ZA ODPOWIEDŻ Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW FORUM.
lusi441 jest off-line  
25-01-2011, 21:57  
emhabe
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

Chciałem nawiązać do postu p. PawełCash, ponieważ mam identyczną sytuację - a właściwie moja mama. Mam poważne wątpliwości bo to co Pan zacytował to jest jedynie jakby połowa prawdy. Z dokumentów które posiadam (a które podpisała moja matka jako Abonent) wynika, że podstawowym dokumentem jest Umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych, która w par. 6 określa:
"Umowa została zawarta na czas nieoznaczony z możliwością jej rozwiązania przez każdą ze stron z uprzednim jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego..."
Natomiast fragment który Pan zacytował pochodzi z drugiego dokumentu, zszytego do umowy a który zatytułowany jest: "Regulamin promocji Vectra SA "DTV - Dajemy więcej paczki z telefonem 24".
Co więcej - fragmenty które Pan zacytował pochodzą z paragrafu "Zobowiązania uczestnika Promocji", a jest tam dodatkowy punkt który pozwolę sobie zacytować w całości:
"Po okresie 24 miesięcznego OKRESU ZOBOWIĄZANIA Abonentowi, na jego wniosek, przysługuje prawo do korzystania z wybranego zestawu usług na zasadach określonych w aktualnym Cenniku Dostawy Usług, bez 6 miesięcznych OKRESÓW ZOBOWIĄZANIA" (pisownia oryginalna).
I jak byście to zrozumieli?
Pozdrawiam
PS Do Lusi441 - niestety omawiana sprawa dotyczy sytuacji po "odbębnieniu" obowiązkowych 24 miesięcy od momentu aktywacji, które są bezapelacyjne - i z nich się nie da wymigać.
emhabe jest off-line  
25-01-2011, 22:16  
pelagius
Stały bywalec
 
Posty: 498
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

Myślę, że bez oglądu całości to co rusz się coś nowego pojawi.
Jak dla mnie to wciąż to mętnie wygląda. Niby sprzeczności ale czy na pewno to najpierw niech ktoś zrobi zdjęcia tej umowy tak, żeby dało się odczytać i wyślę na jakiś serwis i linki do nich. Wtedy będzie można się zastanawiać.
GZ
pelagius jest off-line  
21-06-2011, 18:39  
michalkic
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

Witam
czy wprowadzenie nowego oprogramowania "Novo" może być podstawą do rozwiązania umowy bez kary ?
michalkic jest off-line  
22-06-2011, 23:04  
Kanas
Przyjaciel forum
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 11.784
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy Vectra S.A

Cytat:
Napisał/a michalkic
Witam
czy wprowadzenie nowego oprogramowania "Novo" może być podstawą do rozwiązania umowy bez kary ?
Nie.
Kanas jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.