wyjawienie majatku - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
15-12-2010, 16:47  
jaroniks
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie wyjawienie majatku

Witam,dostalem wezwanie do sadu(sprawa cywilna) o wyjawienie majatku,(mam troche dlugu w kilku bankach lecz nie duzo) na pierwsza rozprawe sie niestawilem poniewaz pracuje i mieszkam za granica,dzisiaj pod adres zameldowania w polsce przyjechala policja w celu doprowadzenia mnie na rozprawe bede w polsce w nastepnym tygodniu.Nieposiadam zadnego majatku w polsce dom,samochod,sprzet rtv,nic nie jest na mnie zapisane,niemam tez kata bankowego.Co w tej sytuacji moge zrobic?Co sad moze zdecydowac?Za pomoc z dziekuje
jaroniks jest off-line  
15-12-2010, 17:39  
rewt
Stały bywalec
 
rewt na Forum Prawnym
 
Posty: 3.261
Domyślnie RE: wyjawienie majatku

Stawić się na rozprawę i złożyć wykaz majątku, jeśli nic nie masz to będzie on pusty, tyle.
rewt jest off-line  
15-12-2010, 18:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: wyjawienie majatku

Witam, nic dziwnego że przyjechała policja. Sąd z pewnością zastosował środki przymusu i jednym z nich jest właśnie doprowadzenie na termin.
Pewne jest także, że wszelkie pisma /o ile nie odbierałeś/ były zwracane przez pocztę z adnotację "nie podjęto w terminie/.
Zwróć się do sądu z pismem zatytułowanym "Wyjaśnienia strony w postępowaniu cywilnym z art. 913 KPC". Opisz, dlaczego Cię nie było, dlaczego nie mogłeś się stawić, że nie miałeś wiedzy o toczacym się postępowaniu. Wnieś o nowy termin posiedzenia.
A na samej sprawie dzieje się niewiele. W wezwaniu dostaniesz wykaz majątku do uzupełnienia, tego, czego nie masz adnotujesz "brak tego rodzaju składników majątku", jeżeli nie masz konta, to uzupełniasz że nie masz i nie posiadasz lokat bankowych. Złożenie wykazu wiąże się ze złożeniem przyrzeczenia, że jest on zupełny i dokładny oraz zgodny z prawdą. Po takim posiedzeniu dostaniesz pismoz sądu gospodarczego, że z urzędu zostałeś wpisany do KRS RDN /Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzony przez KRS/. Musisz pokryć 40 zł na rzecz powoda tytułem zwrotu kosztów. Na tym sprawa się kończy, chyba ze wierzyciel zechce wskazać na tej podstawie majątek który wyjawiłeś komornikowi jako źródło egzekucji. MAŁO PRAWDOPODOBNE = CZYTAJ NIEMOŻLIWE
 
15-12-2010, 18:29  
jaroniks
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: wyjawienie majatku

dziekuje
jaroniks jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wyjawienie majatku dluznika odpowiedzi: 3
§ Wniosek o wyjawienie majatku odpowiedzi: 3
§ Wyjawienie majatku odpowiedzi: 2
§ Wyjawienie majatku odpowiedzi: 5
§ Wyjawienie majatku - Alimenty odpowiedzi: 13
§ Wyjawienie majatku odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.