rozwiązanie umowy z biurem nieruchomości - Forum Prawne

 

rozwiązanie umowy z biurem nieruchomości

12 marca 2010 r. na 1 rok zawarłam umowę z biurem nieruchomości na sprzedaż domu. Ponieważ nie było kupujących, postanowiłam obniżyć cenę /nie podpisałam aneksu/. Obniżoną cenę pośrednik umieścił na stronie internetowej biura i w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne

Prawo cywilne - aktualne tematy:


 
17-02-2011, 09:02  
gramdom
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie rozwiązanie umowy z biurem nieruchomości

12 marca 2010 r. na 1 rok zawarłam umowę z biurem nieruchomości na sprzedaż domu.
Ponieważ nie było kupujących, postanowiłam obniżyć cenę /nie podpisałam aneksu/. Obniżoną cenę pośrednik umieścił na stronie internetowej biura i w gratce. Nadal chętnych nie było.
Za miesiąc kończy mi się umowa, powinnam ją wypowiedzieć /chyba na 3 dni przed upływem terminu umowy?/.
Co będzie, jeśli za miesiąc po rozwiązaniu umowy z biurem znajdzie się kupiec spoza biura /dom oglądało sporo ludzi z osiedla, znajomych, więc z przekazów tych osób ktoś może teoretycznie się znależć - mieszkam w małej miejscowości/.
A co zrobić, jeśli biuro przez ten miesiąc znajdzie kupca, a ja nie zgodzę się na sprzedanie domu za cenę obniżoną, tylko za tą, która jest w umowie?
Czy mam prawo żądać ceny zawartej w umowie?
gramdom jest off-line  
22-02-2011, 14:00  
73uska
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z biurem nieruchomości

Jeżeli umowa była zawarta na wyłączność, to biuro będzie się domagało prowizji,mimo że wypowie pani umowę(okres "karencji" powinien być zawarty w umowie). Zazwyczaj biura wystawiają wysoką cenę, bo i tak w razie sprzedaży płaci pani prowizję od ceny wystawionej a nie od ceny za jaką sprzeda pani nieruchomość.
73uska jest off-line  
22-02-2011, 17:44  
gramdom
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z biurem nieruchomości

Umowę zawarłam na 1 rok, czyli po rozwiązaniu jej będę nadal związana z biurem? A gdybym sprzedała dom np. po miesiącu, lub po pół roku od wygaśnięcia, czy rozwiązania umowy, to będę musiała zapłacić prowizję?
Proszę mnie zrozumieć - nie mam kupca na dom, liczę tylko na to, że kiedyś w końcu go sprzedam.
A umowę po 12 marca mam rozwiązać, czy ulega wygaśnięciu?
Dzięki za odpowiedż
gramdom jest off-line  
22-02-2011, 19:01  
73uska
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z biurem nieruchomości

Musi Pani dokładnie przeczytać umowę. Może być tak, że jak jej Pani nie wypowie, to automatycznie zostanie przedłużona na kolejny rok. Jeżeli chodzi o prowizję po zakończeniu umowy, to musi Pani też sprawdzić jak to jest sformułowane w umowie.
73uska jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ nie wywiązanie się z umowy z biurem nieruchomości - Witam! W ubiegłym roku podpisałam umowę z biurem nieruchomości na sprzedaż mieszkania, w której był zapis że nawet po wygaśnięciu umowy, gdy podpisze...
§ ważność umowy kupującego z biurem nieruchomości - prowizja. - Witam, przed obejrzeniem mieszkania podpisalam zobowiazanie, ze jesli sie zdecyduje na jego zakup to musze zaplacic do biura prowizje....
§ zerwanie umowy z biurem nieruchomości o wynajem - Witam, otóż postanowiłem zapłacić 300zł biurze nieruchomości za znalezienie mieszkania do wynajęcia. Lecz niestety z 7 ofert 1 mnie zainteresowała...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.