zajęcie komornicze PILNE - Forum Prawne

 

zajęcie komornicze PILNE

Witam. Sąd zasądził mi koszta procesowe dla mojego byłego męża od których nie moge niestety sie odwoływać . Płaciłam dobrowolnie ile mogłam po 200 zł miesięcznie jednakze mój były mąż podał sprawę do komornika. Zarabiam ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne

Prawo cywilne - aktualne tematy:

  • § Rejestracja rozmów wideo
    Witam serdecznie. :) Jako laik prawny nie mam pojęcia w jakim dziale zadać to pytanie. Sprawa wygląda...
  • § Koszty sądowe
    Witam. Jeżeli odwołałem się od zapłacenia mandatu, 13stego mam rozprawę jako pozwany... Czy będę musiał...
  • § Sprzedaż na allegro - kupujący...
    Witam serdecznie, sprzedałem na allegro procesor używana, sprawny w 100%. Kupujący po otrzymaniu przesyłki...

 
11-01-2008, 12:38  
michella
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie zajęcie komornicze PILNE

Witam. Sąd zasądził mi koszta procesowe dla mojego byłego męża od których nie moge niestety sie odwoływać . Płaciłam dobrowolnie ile mogłam po 200 zł miesięcznie jednakze mój były mąż podał sprawę do komornika. Zarabiam zaldwie 700 zł wychowuje sama córkę i w tym miesiacu komornik zajał mi cała pensje poniewaz pracuje na umowe zlecenie i podobno ma takie prawo. Nie mam za co opłacic rachunków i za co zyć . Czy to prawda ,że na umowe zlecenie mozna zajmować cała pensje ?
michella jest off-line  
11-01-2008, 13:14  
jarrow72
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie

Proszę zobaczyć tutaj: http://www.ispp.pl/publikacje/articlede ... 3ba68a8216
jarrow72 jest off-line  
11-01-2008, 21:03  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.725
Domyślnie

Umowa zlecenia jest traktowana jak wierzytelność, a w przypadku zajęcia wierzytelnośći komornik ma prawo zająć 100%. Jeżeli zlecenia ma charakter powtarzalny to mogą mieć zastosowanie przepisy o zajeciu wynagrodzenia. Tam komornik może zająć jedynie 50% wynagr. a wolna od zajęcia jest kwota najniższego wynagrodzenia.
Bartata jest off-line  
11-01-2008, 22:36  
gh
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie

... czyli, kontynuując za Bartatą, jeśli udowodnisz, że to jest towje jedyne źródło utrzymania, komornik nie ma prawa zająć ci ani grosza ... ale niestety: jeśli pracodawca mimo to potrącił i przekazał komornikowi, to już nie komornik za to odpowiada - trzeciodłużnicy powinni znać przepisy, a komornik nie ma obowiązku wyjaśniać im przepisów
gh jest off-line  
13-01-2008, 08:59  
faktor
Użytkownik
 
Posty: 119
Domyślnie

nie ah źle doradzasz, w prawie polskim umowa zlecenie jest traktowana jak wierzytelnośc i podlega zajęciu w 100% podstawa prawna art. 881 par. 2 Kpc pozdrawiam
faktor jest off-line  
14-01-2008, 13:33  
akunin
Użytkownik
 
Posty: 134
Domyślnie

Michela złóż skargę na czynnosci komornika w sadzie rejonowym przy którym jest zatrduniony i opisz swoja sytaucję. Jeżeli od umowy zlecenia leci zus, to sąd to potraktuje jako stale źródło zatrudnienia i zwróci sprawę komornikowi do rozpatrzenia o ograniczenie egzekucji. komornik m dostanie tym samym sygnał, iż nie mże sobie tak hop siup sciągnać od ceibnie wsyztkiego i moze bezie chiał sie wgłębic. na wydane w ten sposób postanowienie od komornika żłóż zażalenie do tego sadu , w którym wczesniej skladałaś skargę. Mam nadzieje ze pomoże.
akunin jest off-line  
14-01-2008, 19:49  
gh
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie

[cytat="faktor"]nie ah źle doradzasz, w prawie polskim umowa zlecenie jest traktowana jak wierzytelnośc i podlega zajęciu w 100% podstawa prawna art. 881 par. 2 Kpc pozdrawiam[/cytat]

no nie do końca. umowa zlecenia nie jest traktowana jak wierzytelność tylko po prostu jest wierzytelnością, a czasami jest, czy też może być, traktowana jak stosunek pracy. i teraz tak: częśc komorników zajmie 100%, część 50, część trzeciodłużników przekaże 100, a czesc 50. i każdy może mieć rację. ale wydaje mi się, że przed sądem dłużnik, oczywiście spełniając pewne warunki, raczej wygra te swoje 50%
gh jest off-line  
16-01-2008, 20:40  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.725
Domyślnie

Generalnie do umowy zlecenia mają zastosowanie przepisy o egzekucji z wynagrodzenia w sytuacji gdy zlecenie ma charakter powtarzalny, ciągły...a co to dokładnie znaczy to co sąd to opinia.
Jednorazowe zlecenie raczej będzie traktowane jako wierzytelność.
Bartata jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zajęcia komornicze - WITAM. W2009 roku komornik zajął mi 50% wynagrodzenia w tym roku gdy się rozliczałam wspólnie z mężem w US drugi komornik zajął mi nadpłatę z...
§ zajęcia komornicze - jesli mój dłużnik otrzymuje rentę około 617 zł która jest ponoć w jakims stopniu zajęta przez innego wierzyciela to w jakiej części mój komornik moze...
§ Zajęcie komornicze - Witam,mam pytanie odnośnie komornika.Kilka lat temu ja,mój ojciec, moja siostra,i znajoma byliśmy poręczycielami kredytu na 10.000 zł.Znajoma która...
§ Zajęcie komornicze - Witam.Jestem zadużona,mieszkam z rodzicami i ze swoim chłopakiem.Nie mam żadnych dochodów i jestem na jego utrzymaniu.Czy komornik może zająć...
§ zajęcie komornicze - czy ktoś mógłby udzielic mi informacji na temat: czy komornik może zająć wynagrodzenie za pracę i konto bankowe jednocześnie?
§ Zajęcie komornicze - Jeszcze raz zwracam się o pomoc do znawców prawa większych niż ja. Sąd zawiesił egzekucję komornika, ale komornik nie chce zawiesić zajęcia mojego...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.