Odwołanie od Reklamacji - PRZYNALEŻNOŚĆ RZECZY! - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
15-05-2008, 18:31  
Fanaberia2006
Użytkownik
 
Posty: 67
Domyślnie Odwołanie od Reklamacji - PRZYNALEŻNOŚĆ RZECZY!

Witam!
Wlasnie jestem w trakcie pisania odwolania w postępowaniu reklamacyjnym i bardzo proszę w związku z tym o pomoc.
Ale po kolei i od początku:

Instytucja zakupiła od firmy telemarketingowej w ramach promocji przenosny komputer(laptop) wraz z modemem bezprzewodowym. Istota tej transakcji polegala na tym, iz po promocyjnej cenie oferowano "zestaw :laptop wraz z bezprzewodowym internetem (modemem)". Na potwierdzenie transakcji otrzymaliśmy 2 faktury ( jedna na laptop, druga na modem=bezprzewodowy internet).
Po zakupie i sprawdzeniu sprzętu na miejscu w naszej instytucji okazalo się, że bezprzewodowy internet nie dziala i nie będzie nigdy działal, ponieważ nie ma na naszym terenie zasięgu ( co potwierdzili potem pracownicy techniczni firmy telemarketingowej), natomiast laptop jako taki był sprawny.W związku z tym zareklamowaliśmy zestaw jako calość ( czyli zwrot laptopa i modemu), ponieważ sam laptop , bez oferowanego dostepu do internetu byłby dla naszej firmy bezuteczny - warunkiem dokonania przez nas zakupu byl sprawny internet.Zreszta promocja obejmowala caly zestaw , zaś sam laptop kupiony po normalnej cenie w zwyklym sklepie i tak bylby znacznie tanszy(chwyt telemarketingowy polegal na obniżeniu kosztow oplaty miesiecznej za internet, wiec w sumie cena wyrowanalaby się).
Na zlożoną reklamację dostalismy odpowiedz, iż dostaniemy jedynie zwrot kosztów oplaty za internet(ponieważ nie ma zasięgu ) i jestesmy w zwiazku z tym zobowiązani zwrocić sam modem, zaś laptop, jako że jest sprawny, mamy sobie zatrzymać i nie przysługuje nam prawo zwrotu jego ceny. Przypominam , ze w ramach tej nieszczesnej promocji jego cena byla sporo zawyżona, no ale trudno.
Czy w związku z tym mogę w odwolaniu podnieść zarzut, że modem jest przynależnością laptopa, w związku z tym powinniśmy otrzymać zwrot ceny za caly zestaw?Albo na odwrot, tzn.że komputer jest przynaleznością modemu(chociaz to nie bardzo z punktu logiki)?Bo powoływanie sie na modem, jako część skladową laptopa, chyba odpada?(otrzymalismy 2 faktury za każdą rzecz osobno)Przecież zakupiliśmy ten towar jako ZESTAW, całość, istota tej transakcji byl przecież nowoczesny komputer z bezprzewodowym internetem?Obie rzeczy łączy przeciez ścisly związek funkcjonalny, zresztą sprawnie dzialający ZESTAW jako calość był warunkiem skorzystania przez nas z tej promocji.
Teraz zostalismy z samym , przeplaconym slono laptopem, bez dostepu do netu

Proszę o podpowiedzi
Fanaberia2006 jest off-line  
17-05-2008, 15:15  
Fanaberia2006
Użytkownik
 
Posty: 67
Domyślnie Re: Odwołanie od Reklamacji - PRZYNALEŻNOŚĆ RZECZY!

Proszę o pomoc....
Fanaberia2006 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ odwołanie od reklamacji - wątpliwości odpowiedzi: 1
§ Termin na odwołanie od reklamacji odpowiedzi: 1
§ czas na odwołanie się od nieuznanej reklamacji odpowiedzi: 1
§ Odwołanie się od reklamacji odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.