Znieważenie nauczyciela - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
01-03-2012, 19:18  
Prestigio
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Znieważenie nauczyciela

Witam, na samym początku chciałbym zaznaczyć iż wiem że postąpiłem jak ostatni kretyn ale jestem w takim wieku i w takiej szkole/towarzystwie że takie sytuacje to codzienność ale to oczywiście żadne wytłumaczenie dla mnie. Jestem w technikum na trzecim roku na profilu graficznym, żarciki mojej klasy są 'trudne' że tak powiem i ja niestety też się musiałem skusić i coś odwalić. Po każdej lekcji zawodowej musimy wysłać efekty swojej pracy nauczycielom na @, a my debile zawsze piszemy komuś jakieś głupoty na pracy lub w meilu pod załącznikami o nauczycielach itp. Te "żarty" polegają na tym że 'ofiara' ma się przestraszyć że to wysłała. Gdy kolega ze stanowiska obok który sam mi zrobił kiedyś taki "żart" odszedł na chwilę, wszyscy się rzucili a że siedziałem obok to dyktowali a ja na jego pracy w programie graficznym napisałem "je*ac falke kobylec ru**any w dupe" (Fałczyńska-Nauczycielka, Kobylec- Nauczyciel. Nic glupszego chyba nie moglo nam przyjść do głowy ale oczywiście myśli się po fakcie). Kolega wrócił do ławki, wszyscy się pośmiali, on również ale zapomniał(nie wiem jak można o czymś takim zapomnieć gdyż było pisane czcionką 32)i to zapisał.Na następnej lekcji moja koleżanka z innej klasy która miała tam lekcje przypadkiem otworzyła ten plik gdy nauczyciel stał za nią. Oczywiście przyznałem się że to ja pisałem bo dlaczego on miał odpowiadać za mnie. Jutro o 10 mam się stawić do dyrektora wraz z moją mamą. Wszelkie posty z nutką bądź przepełnione ironią, wyzywanie mnie itp. nic nie dadzą ponieważ zdaję sobie sprawę jaki ze mnie idiota. Nie wiem czy o to pytać bo albo się pogrążę jeszcze bardziej albo się pocieszę ale bardziej prawdopodobne jest to pierwsze, moje zapytanie brzmii: Co mi za to grozi? Czy wydalenie ze szkoły jest pewne? I jeszcze jedno, czy to aby na pewno jest znieważenie nauczyciela?
Prestigio jest off-line  
01-03-2012, 19:55  
Prestigio
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Znieważenie nauczyciela

Proszę o odpowiedź! Muszę powiedzieć mamie czego możemy się spodziewać
Prestigio jest off-line  
01-03-2012, 20:21  
MichałUżytkownik
Użytkownik
 
Posty: 79
Domyślnie RE: Znieważenie nauczyciela

Teoretycznie szkoła ma podstawy do wyrzucenia Ciebie ze szkoły, z powodu obrazy i znieważenia nauczyciela. Jednakże, powinno to się skończyć naganą lub zawieszeniem na jakiś okres w prawach ucznia. Przyznałeś się, okazałeś skruchę, wypadało by przeprosić jeszcze osobiście Panią nauczycielkę za "szczeniacki" dowcip. Lepiej byłoby dla Ciebie, gdybyś to zrobił przez wizytą u dyrektora, najlepiej z kwiatkiem i poinformować na rozmowie z dyrektorem o tym fakcie.
MichałUżytkownik jest off-line  
01-03-2012, 20:25  
Prestigio
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Znieważenie nauczyciela

Przeprosiny wraz z bukietem kwiatków za ostatnie pieniądze miały już miejsce przy przeprosinach, nauczycielka nie przyjęła kwiatów. A skoro to nie była obraza bezpośrednia tylko nie wiem jak to nazwać ale na komputerze, bez zamiarów obrażenia ich grożą mi jakieś konsekwencje prawne?
Prestigio jest off-line  
01-03-2012, 20:30  
GreystokeTarzan
Zbanowany
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Znieważenie nauczyciela

Zrób tak
1. Kup jej jakieś słodycze
2. Kup jej kwiaty tylko nie sztuczne
3. Kup jej lampke wina za 600 zł
4. Daj jej forse.
5. Przeproś ją przy wszystkich.
6. Bądź jak jej niewolnik

To zawsze działa
GreystokeTarzan jest off-line  
01-03-2012, 20:33  
Prestigio
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Znieważenie nauczyciela

Co mi po względach nauczycielki, skoro sprawa jest już u dyrektora i wszystko zależy od niego?
Prestigio jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Znieważnie Nauczyciela odpowiedzi: 23
§ znieważenie nauczyciela odpowiedzi: 10
§ Znieważenie nauczyciela odpowiedzi: 12
§ Znieważenie nauczyciela. odpowiedzi: 2
§ Znieważenie nauczyciela odpowiedzi: 2
§ Czy to jest znieważenie nauczyciela ? odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.