Sala weselna - umowa przedwstępna a umowa przyrzeczona i aneks - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
12-03-2012, 14:45  
dominika.op
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Sala weselna - umowa przedwstępna a umowa przyrzeczona i aneks

Witam serdecznie.

Bardzo proszę o informacje czy w momencie podpisania umowy przyrzeczonej postawienia z umowy przedwstępnej są wciąż aktualne? Tzn. właśnie mamy podpisać umowę przyrzeczoną, Pani przysłała nam jej wzór który pomija w zasadzie wszystko co było zapisane w umowie przedwstępnej a skupia się na szczegółach przyjęcia. Organizatorka twierdzi że nie trzeba tego wszystkiego powtarzać, gdyż wszystkie postanowienia z umowy przedwstępnej będą wciąż obowiązywać.

Drugie pytanie - czy w treści umowy należy dopisywać "zgodnie z aneksem nr 1". Tzn. w aneksie znajdują się np. szczegółowo opisane potrawy, ich ilość czy wystrój sali. W umowie jest zapis "Organizator zobowiązuje się do jak najlepszego przygotowania potraw na przyjęcie" czy powinno się dopisać "Organizator zobowiązuje się do jak najlepszego przygotowania potraw na przyjęcie ZGODNIE Z ANEKSEM NR 1 DO NINIEJSZEJ UMOWY"?? Organizatorka twierdzi że aneks jest integralną częścią umowy i nie trzeba stosować takich sformułowań.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam.
dominika.op jest off-line  
12-03-2012, 15:22  
bobpl
Stały bywalec
 
Posty: 1.792
Domyślnie RE: Sala weselna - umowa przedwstępna a umowa przyrzeczona i aneks

ja bym zastosował takie sformułowanie. Jesli ma cos przeciwko to niech spada na drzewo. Jak ma czyste zamiary i chce byc 'ok' to nie powinna stwarzac problemów.
bobpl jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.