Abonament za zmarłego ojca - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
25-05-2012, 14:32  
Rafał1974
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Abonament za zmarłego ojca

Witam, mam problem.

Dostałem pismo wzywające mojego ojca do zapłaty zaległego abonamentu RTV za okres 2010 - 2012. Mój ojciec (rencista) zmarł w lipcu 2010, mama przeprowadziła się na wieś (też jest rencistką). Napisałem e-maila do nadawcy pisma i otrzymałem taka odpowiedź:

Witam,


W przypadku śmierci abonenta, posiadaczem odbiornika zarejestrowanego na osobę zmarłą, staje się żyjący współmałżonek lub jedna z osób prowadząca wspólne gospodarstwo z abonentem do chwili jego śmierci . Osoby te mają obowiązek przejąć urządzenia, dokonać przerejestrowania na swoje dane osobowe lub wyrejestrować odbiorniki rtv poprzez złożenie w urzędzie pocztowym „Formularza zgłoszenia zmiany danych” (druk dostępny w urzędach pocztowych) lub za pomocą strony internetowej Poczta Polska - nowoczesna poczta, polski narodowy operator pocztowy świadczący również usługi bankowe, finansowe i handlowe - www.poczta-polska.pl (Usługi/Abonament RTV/Aktualizacja danych), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 25 września 2007 r. w sprawie warunków i trybu rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych (Dz. U. Nr 187, poz. 1342),
Z poważaniem

Dodam że mama nie przerejestrowała odbiornika, bo była święcie przekonana że renciści i emeryci nie muszą płacić abonamentu. Jestem wściekły bo najbardziej dziwi mnie że pismo informujące o zaległości przyszło PO DWÓCH LATACH od śmierci ojca!!!!! kwota do zapłaty to ponad 360 zł dla mnie to bardzo dużo. Dlaczego nie dali znać wcześniej że zaległość rośnie? Czy moga tak robić?

1.Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
2.Sytuacja jest o tyle skomplikowana że zameldowani są pod adresem taty moi dwaj bracia którzy tu nie mieszkają , mieszkam za to ja z rodziną i nie mam tu meldunku. Cz ktoś może dać mi radę co mam zrobić w takiej sytuacji???

Sprawa pilna, serdecznie pozdrawiam
Rafał1974 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Abonament rtv po zmarłym mężu. odpowiedzi: 15
§ Długi zmarłego ojca odpowiedzi: 1
§ Długi zmarłego ojca odpowiedzi: 1
§ długi zmarłego ojca odpowiedzi: 2
§ spłata kredytu zmarłego ojca odpowiedzi: 16
§ PIT zmarłego ojca. odpowiedzi: 8


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.