nauczyciel - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
30-05-2012, 17:52  
Julia33
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie nauczyciel

Witam. Mam pytanie co mogę zrobić i jak się bronić przed nauczycielem i w sądzie. W listopadzie moje dziecko napisało list o domu i napisała,że tata ją zbił. Po 5 miesiącach niezgodziłam się z wystawioną przez wychowawcę oceną (za ten sam brak zadania moje dziecko dostało ocenę ndst, uwagę do zeszytu i na forum klasy nauczyciel powiedział,ze oszukuje nauczyciela bo nie odrobiła zadania - czyli trzykrotne ukarana za to samo i ośmieszona) i napisałam do szkoły prośbę o uzasadnienie wystawionej oceny i sprawdzenie traktowania mojego dziecka przez wychowawcę. Wychowawczyni w tym samym dniu zadzwoniła do mnie wrzeszcząc przeokropnie,obrażając mnie tak,ze cenzura by tego nie przepuściła i że w związku z moim pismem odda sprawę przeciwko mnie do sądu. Opisałam rozmowę dokładnie w piśmie i złożyłam pisemną skargę u dyrektora szkoły. Dyrektor powiedział tylko,że nauczycielkę poniosły nerwy i on nic nie może bo tej rozmowy nie słyszał i uważa temat za zamknięty i do dnia dzisiejszego czyli przez 4 miesiące nauczyciel mnie nie przeprosił. A nauczyciel parę dni po napisaniu mojej skargi do dyrektora na jej wrzaski i straszenie mnie sądami napisał pismo do sądu,że PRAWDOPODOBNIE znęcam się nad dzieckiem i dołączył list dziecka jako dowód (mimo,ze dziecko napisało to 5 - 6 miesięcy wcześniej-dlaczego tak późno zadbali o dobro dziecka?). Pedagog szkolny wydał opinię do sądu że ja sprowokowałam nauczyciela do tych wrzasków i straszenia mnie sądem (co wogóle nie miało miejsca) i wogóle uważa że dziecko nie ma w matce oparcia i uważa że zasadne byłoby przyznanie mi kuratora. Parę dni temu spotkałam pedagoga i usłyszałam w cztery oczy,że sama widzę,że pisanie skargi na nauczyciela mi się nie opłaciło. Co mogę robić i jak się bronić - bo nauczyciel i pedagog bronią się,ze to jest słowo przeciwko słowu i ja opowiadam same kłamstwa a oni są biednymi aniołkami.
Jak bronić się przed nauczycielem i w sądzie. Mam świadków np.zeznanie szkolnej pielęgniarki,że nie znęcam się nad dzieckiem. Druga sprawa czy w związku z takim zachowaniem nauczyciela mogę go nagrywać,czy to jest legalne aby mieć dowód do obrony czy jest to karalne? Gdy informacyjnie zadzwoniłam do kuratorium oświaty to usłyszałam,ze za taką rozmowę telefoniczną powinny być wyciągnięte konsekwencje wobec nauczyciela i dyrektora obowiązkiem było stanąć po stronie rodzica a nie nauczyciela a ten dyrektor nawet nie zażądał przeproszenia mnie tylko pozwalił wydawać opinię,ze to ja prowokuję nauczyciela. Proszę głównie o pomoc jak najlepiej bronic się w sądzie w związku z takimi oskarżeniami nauczyciela o znęcanie się nad dzieckiem.
Julia33 jest off-line  
30-05-2012, 18:21  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.279
Domyślnie RE: nauczyciel

skoro dziecko napisało jakiś list, ze zostało zlane przez ojca, to nie najlepiej się tam dzieje.
powinno to zostać wyjaśnione.
BOHO jest off-line  
30-05-2012, 18:40  
Julia33
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: nauczyciel

tak,tylko ze psycholog w poradni gdzie się udałam z dzieckiem stwierdził po badaniach z dzieckiem,ze dziecko napisało tak bo prawdopodobnie chciało zwrócić na siebie uwagę nauczyciela aby ten zaczął go w końcu lubieć i akceptować,ponieważ dziecko bardzo silnie odczuwa brak akceptacji ze strony nauczyciela.
I dlaczego nauczyciel postanowił to sprawdzić po mojej skardze na tego nauczyciela a nie 6 miesięcy wcześniej gdy dziecko napisało list
Julia33 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nauczyciel odpowiedzi: 11
§ Nauczyciel po SN odpowiedzi: 2
§ nauczyciel odpowiedzi: 19
§ Czy nauczyciel może? odpowiedzi: 6
§ czy nauczyciel ? odpowiedzi: 3
§ nauczyciel odpowiedzi: 14


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.