umowa o pracę nauczyciela - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
30-08-2012, 20:22  
elaj.
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie umowa o pracę nauczyciela

Witam,
W związku z likwidacją szkoły, w której pracowałam, wyraziłam zgodę na przeniesienie na 1/2 etatu biblioteki. Posiadam również kwalifikacje do uczenia innych przedmiotów. Dyrektor chce, by w umowie było napisane "1/2 etatu nauczyciela bibliotekarza"- samo "nauczyciela"mu nie wystarczy. czy mogłabym żądać w umowie zapisu "1/2 etatu nauczyciela bibliotekarza z możliwością uzupełnienia etatu wg posiadanych kwalifikacji"?
Boję się , że jeżeli zgodzę się na jego wersję, zablokuję sobie możliwość uzupełnienia etatu innymi godzinami, np. historii.
elaj. jest off-line  
31-08-2012, 10:10  
leon_leon
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: umowa o pracę nauczyciela

witam. niestety dyrektor ma rację na umowie musi być napisane "nauczyciel bibliotekarz" ponieważ bibliotekarze mają inne pensum niż nauczyciele przedmiotów. Ale składa pani do akt osobowych dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i jeżeli dyrektor będzie potrzebował i będzie chciał panią na dodatkowe stanowisko np. nauczyciela historii to panią powiadomi i na pewno nie zablokuje pani się tym zapisem - po prostu dyrektor stworzy aneks do umowy i wtedy będzie widniał zapis "nauczyciel bibliotekarz" 1/2 etatu, nauczyciel historii 1/2 etatu ale tu byłyby błąd bo zapis powinien być "nauczyciel bibliotekarz 15/30 etatu bo taki jest wymiar pensum bibliotekarza a drugi "nauczyciel historii 9/18 etatu" jeżeli nic się nie zmieniło w pensum. pozdrawiam
leon_leon jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.