Nieuzasadnione nękanie telefoniczne - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
21-12-2012, 16:31  
Sakho
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Nieuzasadnione nękanie telefoniczne

Witam,
Mam problem z firmą Transcom CMS, która od ok. półtorej roku nęka mnie SMS-ami i telefonami. Co jest ważne, nie jestem osobą, z którą chcą się kontaktować. Po prostu kupiłem telefon z numerem, który poprzednio należał do dłużnika, którego oni starają się windykować. Ponieważ średnio 2 razy w miesiącu odbieram telefony z tej firmy i za każdym razem tłumaczę, że nie mam z rodziną dłużników (znam ich nazwiska, ujawnili mi) nic wspólnego, a mimo to każdego miesiąca dzwonią ponownie, tracę przez to nerwy i zdrowie. Kilkanaście razy byłem zapewniany, że w ich mitycznym "systemie" mój numer telefonu jest odznaczony jako nieaktualny, po czym z reguły tego samego dnia mam kolejny telefon. Po miesiącu znów tłumaczę, znów dostaję zapewnienia, znowu dzwonią, znowu tłumaczę, przepraszają i...miesiąc w miesiąc ta sytuacja się powtarza.

Napisałem już maila do ich siedziby, ale nie dostałem odpowiedzi. Telefon zadzwonił dziś po raz kolejny i naprawdę jestem w kropce. Dowiadywałem się, że złożenie skargi w GIODO wymaga dość sporych opłat, więc tę drogę chyba odpuszczę. Czy mogę złożyć wniosek o nękanie? Czy sytuacja, w której informuję, że nie jestem adresatem i proszę o nie mieszanie mnie w sprawy kogoś, kogo nie znam, a mimo to jestem notorycznie bombardowany kontaktami podpada pod stalking?

Chciałbym zapytać, kto jest właściwym podmiotem mojej ew. skargi. Transcom CMS uparcie twierdzi, że numer telefonu do mnie ma od tego dłużnika, który podał go jako swój. Jeśli tak było, to moje straty wynikają z niedbalstwa/złośliwości Transcom CMS czy ewidentnie nieuczciwych zagrywek dłużników, którzy podają mój numer telefonu jako swój?

Co robić?
Sakho jest off-line  
21-12-2012, 17:44  
FreeG
Przyjaciel forum
 
FreeG na Forum Prawnym
 
Posty: 8.399
Domyślnie RE: Nieuzasadnione nękanie telefoniczne

Nie ma możliwości, aby zablokować ich numeru u swojego operatora, czy używają ich wielu?
FreeG jest off-line  
22-12-2012, 12:52  
Sakho
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Nieuzasadnione nękanie telefoniczne

Smsy wysyłają chyba przez jakąś bramkę, bo numer wygląda jak stacjonarny, ale dzwonią z reguły z zastrzeżonego. Nie odbieranie to żadne wyjście, bo tak czy siak mnie to absorbuje, poza tym wtedy z reguły chyba utwierdzają się w przekonaniu, że ich dłużnik ich unika, więc np. dzwonią po 22, albo z innych numerów. Nie jestem pieniaczem, ale nie widzę tu innej możliwości niż wyjścia prawne.

Zastanawiam się też, czy nie jest tak, że oni rzeczywiście za każdym razem kasują mój numer z bazy, ale dostają później nowe zgłoszenia od tego samego wierzyciela, który znów podaje mój numer (nie wiedząc, że dłużnik się nim nie posługuje) może nawet z inną sygnaturą sprawy. Czy bank może przekazać firmie windykacyjnej mój numer telefonu, nie sprawdziwszy, czy rzeczywiście jest aktualny?
Sakho jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nękanie telefoniczne odpowiedzi: 1
§ Telefoniczne i SMS-owe nękanie odpowiedzi: 5
§ Nękanie telefoniczne odpowiedzi: 2
§ Nękanie telefoniczne. odpowiedzi: 5
§ Nękanie telefoniczne odpowiedzi: 2
§ nękanie telefoniczne odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.