rozliczenie konkubinatu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
16-01-2013, 17:00  
agula 41
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie rozliczenie konkubinatu

Przez 10 lat żyłam w konkubinacie, z którego mam niepełnosprawnego syna. Mój partner otworzył działalność gospodarczą na mnie, gdyż był w trakcie rozwodu. (Ja mam wykształcenie zupełnie inne niż kierunek prowadzonej działalności - działalność budowlana, gdyż mój konkubent posiadał to wykształcenie). On także de facto tę działalność prowadził. Mam na to dowody i świadków. Niestety, przez swoje lekkomyślne postępowanie doprowadził do zadłużenia firmy. Kiedy pojawiły się problemy, zostawił mnie z dzieckiem i z długami. Czy mogę pociągnąć go do odpowiedzialności za owe długi, które obecnie uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie?
agula 41 jest off-line  
16-01-2013, 17:28  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.819
Domyślnie RE: rozliczenie konkubinatu

A potrafisz udowodnic,ze to on prowadzil ta dzialalnosc?Mozesz z pewnoscia pociagnac go do odpowiedzialnosci za wspolne dziecko-alimentow.
orzeszki jest off-line  
16-01-2013, 17:30  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.691
Domyślnie RE: rozliczenie konkubinatu

Cytat:
Napisał/a agula 41
Mój partner otworzył działalność gospodarczą na mnie, gdyż był w trakcie rozwodu.
I nie pomyślałaś, że postąpi z Tobą tak samo jak z byłą żoną? Firmanctwo jest niezgodne z prawem.
Ag_Maz jest off-line  
16-01-2013, 19:28  
agula 41
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: rozliczenie konkubinatu

Dziękuję za odpowiedzi. Mam dowody na to, że to On prowadził działalność, gdyż była to działalność budowlana, zgodna z jego zawodem. Ja z wykształcenia jestem polonistą. Są to: zeznania świadków, dokumenty, które podpisywał. Mam także dowód na to, że byłam oszukiwana przez Niego, gdyż podpisywał umowy moim imieniem i nazwiskiem bez mojej wiedzy. Alimenty oczywiście płaci (600 zł), ale przez komornika. Zarabia bardzo dobrze (7 tys. zł na mc.), więc żyje obecnie jak "pączek w maśle". Ja niestety musiałam zrezygnować z pracy, gdyż syn jest chory na epilepsję lekooporną, MPD i niedowład, wymaga zatem mojej stałej opieki (orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym). Ojciec nie interesuje sie dzieckiem. Utrzymujemy się z synem z zasiłków i pomocy moich rodziców. W kwietniu 2012 r. złozyłam pozew o podwyższenie alimentów do 1500 zł, ale sprawa ciagnie się do teraz. Sędzia jest wyraźnie stronniczy. Pozwany miał umowe o pracę do 31 grudnia 2012, więc na rozprawie w listopadzie sędzia stwierdził, że nie może podjąć decyzji o podwyzszeniu alimentów, gdyż nie wie, czy w styczniu pozwany bedzie jeszcze pracował. Dodał, że czekałam tyle miesiecy, to moge poczekać jeszcze dwa. Nie stac mnie na prawnika, proszę zatem o poradę, co w takiej sytuacji zrobić.
agula 41 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ podział konkubinatu odpowiedzi: 6
§ rozliczenie konkubinatu odpowiedzi: 1
§ Rozliczenie po ustaniu konkubinatu odpowiedzi: 2
§ Rozliczenie konkubinatu odpowiedzi: 2
§ Dziecko z konkubinatu odpowiedzi: 3
§ Rozliczenie konkubinatu odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.