Rezygnacja z umowy zawartej z Orange - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
18-01-2009, 23:11  
stryjpepin2
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Rezygnacja z umowy zawartej z Orange

Miałem jakiś czas temu umowę na czas określony z Orange, którą przedłużył na 18 miesięcy aneks. Aneks po upływie 18 miesięcy przechodzi w umowę na czas nieokreślony, czego nie chcę. Napisałem taką formułkę:
"Wnoszę o nie przedłużanie z dniem 27 lutego 2009 umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartej ze mną na czas określony 18 (osiemnastu) miesięcy dnia 27 sierpnia 2007."
Pytanie brzmi:
-Czy 18 miesięcy od 27 sierpnia to dokładnie 27 lutego?
-czy dobrym jest stwierdzenie "umowa" czy aneks?
Wiem że to drobnostki, ale aneks zawiera paragraf który mówi że pod groźbą kary nie mogę zrywać umowy w czasie jej trwania, a po zakończeniu jego trwania umowa jest przedłużana automatycznie, więc zdaję sobie sprawę że muszę się "wstrzelić" w odpowiedni dzień anulowania.
stryjpepin2 jest off-line  
19-01-2009, 09:46  
Shira
Użytkownik
 
Posty: 132
Domyślnie

Jesli umowa jest na czas okreslony to moze Pan zrezygnowac z niej po jej zakonczeniu, jednak jesli jest na czas nieokreslony to w kazdej chwili bez zadnych konsekwescji finansowych. Oczywiscie po danym okresie rozliczeniowym. W aneksie do umowy powinien Pan otrzymac informacje do jakiego dnia jest umowa. Jesli nie moze Pan doszukac sie tej informacji proponuje zadzwonic na numer *100 jest to biuro obslugi klienta i tam zapytac kiedy dokladnie konczy sie umowa, a dokladniej kiedy przechodzi na czas nieokreslony. (koszt polaczenia za cala rozmowe bez wzgledu na jej trwanie to 1zl) Wtedy na 3 miesiace przed zakonczeniem umowy pisze Pan pismo o rezygnacji z numeru z dniem zakonczenie umowy i automatycznie po tym czasie numer jest wylaczany. Pozdrawiam
Shira jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.