możliwości rodziców gdy w szkole jest agresor - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
09-05-2013, 09:31  
rudamysz
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie możliwości rodziców gdy w szkole jest agresor

Witam,
jestem mamą siedmiolatka, chodzącego do 1 klasy szkoły podstawowej. Od samego początku mamy w klasie problem - bardzo agresywne dziecko, które nie dość że uniemożliwia naszym dzieciom naukę w klasie, to jego zachowania agresywne wobec dzieci i nauczycieli nasilają się. Jako rodzice pisaliśmy pismo w tej sprawie do dyrekcji szkoły - podobno chłopiec został objęty opieką psychologa i pedagoga (w rzeczywistości Ci ludzie siedzą tylko na końcu klasy i obserwują - nikt z tym chłopcem nie pracuje indywidualnie, bo rodzice nie wyrazili zgody). Zostało to zgłoszone do sądu - podobno był kurator ale zastał śliczny sielankowy obrazek jak rodzice bawią się ślicznie z dziećmi, porządeczek i brak jakichkolwiek uchybień. Opinie psychologów i pedagogów wskazują na normę a jednak... agresja tego chłopca wobec naszych dzieci się nasila. Wyzwiska, "łacina", grożenia, zachowania z podtekstem seksualnym wobec dziewczynek, a ostatnio przemoc fizyczna (obciął dziewczynce włosy, gryzie, kopie, szczypie, popycha, i inne zachowania agresywne). Wiele z dzieci przestało lubić szkołę - boją się, zwłaszcza dziewczynki. U chłopców zaobserwowano z kolei przejmowanie takich zachowań - zaczęli przeklinać, być agresywni, pyskaci. Dyrektor szkoły umywa ręce - twierdzi że nie ma możliwości ani usunąć dziecka ze szkoły, ani przesunąć do innej klasy (wiem, że to nie rozwiązuje problemu, ale naprawdę mamy dość bezsilności). Proszę o poradę jakie my, jako rodzice, mamy możliwości prawne do działania. Acha - dodam, że niedawno przedstawiano sprawę w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Reakcja - "no jak to? nie radzicie sobie z siedmiolatkiem?" i zero pomocy! Proszę o pomoc!
rudamysz jest off-line  
09-05-2013, 11:09  
LawoK
Stały bywalec
 
LawoK na Forum Prawnym
 
Posty: 5.506
Domyślnie RE: możliwości rodziców gdy w szkole jest agresor

Z opisu jaki umieściłaś dziecko prawdopodobnie jest świadkiem przemocy domowej lub jej ofiarą, ewentualnie jest świadkiem lub ofiarą molestowania lub zachowań seksualnych.
Zgłoście to na policję i do MOPS.
Być może takie zachowanie to jego wołanie o pomoc.
Nie ma zbyt wielu 7 latków psychopatów i socjopatów wykazujących zachowania z podtekstem seksualnym.
LawoK jest off-line  
09-05-2013, 11:10  
adw1337
Stały bywalec
 
adw1337 na Forum Prawnym
 
Posty: 857
Domyślnie RE: możliwości rodziców gdy w szkole jest agresor

Skoro tyle kroków było podejmowanych a problem nadal jest - proponuję przepisać syna do innej szkoły, ale to już może od nowego roku. IMO jest to najlepsze wyjście w tym przypadku.
adw1337 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.