Zniesienie współwłasności samochodu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
12-08-2013, 14:43  
sadbutterfly
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie Zniesienie współwłasności samochodu

Witam,

jestem współwłaścicielem samochodu mojej byłej dziewczyny, rozstaliśmy się w zeszłym roku i to ona od tamtej pory jest użytkownikiem pojazdu. Myślałem, że uda nam się dojść do porozumienia w tej sprawie, jednak ona w żaden sposób nie reaguje na moje próby. Boję się, że w razie wypadku stracę zniżki i będę miał problemy z tego powodu.

Chciałabym złożyć wniosek o zniesienie współwłasności samochodu.

Auto sprowadzane było z Holandii i nie jestem pewien czy zostałem wpisany jako współwłaściciel na umowie kupna-sprzedaży, jednak w urzędzie celnym już jestem wpisany w uwagach i w dowodzie rejestracyjnym również jestem podany jako współwłaściciel.

Czy w tej sytuacji mogę składać wniosek o zniesienie współwłasności i domagać się połowy wartości samochodu (zapłaciłem za niego połowę i wartościowy sprzęt audio, który znajduje się w aucie należy do mnie)?

Czy muszę przedstawić w sądzie jakieś dowody na to, że jestem właścicielem pojazdu? (partnerka wyprowadzając się zabrała wszystkie dokumenty i umowy, została mi tylko karta pojazdu)

Poza tym chciałbym dowiedzieć się jakie są przybliżone koszty takiego postępowania sądowego i które z uczestników musi je ponieść.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
sadbutterfly jest off-line  
07-09-2013, 08:09  
domenico81
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Zniesienie współwłasności samochodu

Mam podobną sytuację i też proszę o konkretną porade co robić. Dodam tylko że auto było zarejestrowane na żonę mnie i ojca, W domu mam umowę zakupu, ale kluczy i dokumentów nie.
domenico81 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.