wniosek o obnizenie alimentów - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
11-05-2009, 18:34  
mariagmail
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie wniosek o obnizenie alimentów

witam bardzo prosze o pomoc płacę alomenty na córkę, jednak kwota zasądzona jest zbyy wysoka i nie starcza mi na życie. Chcę wystąpić do sądu o obniżenie alimentów. Właśnie jest to pozew czy wniozek jeśli pozew to pozywam swoje dziecko? Czy uzasadnieniem może być własnie to ze nie starcza mi na życie. Czy jest wzór takiego pisma? Z góry dziękuję za pomoc.
mariagmail jest off-line  
11-05-2009, 18:48  
krzysiekjx1
Stały bywalec
 
Posty: 2.204
Domyślnie RE: wniosek o obnizenie alimentów

jeżeli dziecko jest pełnoletnie to wnioskujesz w stosunku do niej a jak nie to do matki,ad uzasadnienia to dlaczego ci nagle nie starcza???jesteś przewlekle chory???
krzysiekjx1 jest off-line  
11-05-2009, 19:40  
Lex'ior
Moderator w spoczynku
 
Lex'ior na Forum Prawnym
 
Posty: 2.597
Domyślnie RE: wniosek o obnizenie alimentów

Jest to pozew. Wnosisz go przeciwko uprawnionemu, czyli dziecku. Jeśli jest pełnoletnie będzie samo występować na sprawie, jeśli nie - w imieniu dziecka opiekun prawny, do rąk którego alimenty świadczysz. Pozew kierujesz do sądu rejonowego miejsca zamieszkania dziecka, wydział cywilny. Powinieneś wskazać wartość przedmiotu sporu, kwotę do której żądasz obniżenia alimentów x 12 (liczba miesięcy). Przykładowo - żądasz obniżenia alimentów z 900 zł do 500 zł - 500 zł 12 miesięcy = 6 000 zł i to jest w.p.s.

Ponieważ wg art. 135 par. 1 k.r.o. zależy od Twoich możliwości zarobvkowych i majątkowych, zaś art. 138 stanowi że w razie zmiany stosunków można żmiany orzeczenia lub umowy dot. obowiązku alimentacyjnego to z pewnością fakt, że nie starcza Ci na życie stanowi przesłankę zmieny stosunków. Jednakże musisz ów fakt udowodnić wskazując czemu Ci na życie nie starcza.
Lex'ior jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Obnizenie alimentów odpowiedzi: 13
§ obnizenie alimentów odpowiedzi: 22
§ Obnizenie alimentów odpowiedzi: 17
§ obnizenie alimentów odpowiedzi: 7
§ obnizenie alimentów odpowiedzi: 7
§ Obnizenie alimentów odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.