Pytania do Windykatora!!!!!negocjatora terenowego! - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
24-05-2009, 19:30  
Adaszu
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie Pytania do Windykatora!!!!!negocjatora terenowego!

Witam mam pare pytań odnośnie Windykatora,czy ma prawo dzwonic straszyć przeliczać co mam w domu ile to jest warte itd.czy ma prawo jeżdzić po pracy dopytywać sie ile zarabiam itd ,lub dzwonić do rodziny i starszyć?
czy ma prawo latać po sąsiadach i gadać jaki to ja jestem!Była ostatnio taka sytuacja /nie u mnie/ że zadzwonił i zaczą gadac jakies nie stworzone rzeczy ze jak nie zacznie płacić to bedzie chodził po sąsiadach i wstydu na robi,że pojedzie do pracy i tam też wstydu narobi takiego że zwolnią z pracy odrazu itd.
ja uważam że to jest lekka przesada ja rozumiem ze to jest jego praca itd.ale sa pewne zasady! mi sie wydaje że to juz podchodzi pod prawo karne,przecież nic innego jak Windykator to inaczej negocjator terenowy nawet nie ma prawa wejść do domu nie mówiąć juz o takich rzeczach w/w fajnie by było jak by sie wypowiedział sam Windykator lub ktos kto miał takie sytuacje...co mu wolno a co nie wolno....ja rozumiem ze dzwoni umawia sie przyjeżdza i rozmawia normalnie jesli to nie skutkuje jest to ostatnia deska ratunku dla banku wtedy sprawa idzie do sadu i dalej juz wiadomo.co......proszę o wypowiedz.....pozdrawiam Windykatorów!!!!!
Adaszu jest off-line  
30-07-2011, 11:01  
Pentagon
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Pytania do Windykatora!!!!!negocjatora terenowego!

Witaj.
Osobiście pracowałem w kilku firmach windykacyjnych, zajmujących się windykacją terenową . Pierwsza zasada windykacja jako taka jest umiejscowiona w prawie bankowym, a prawo to obejmuje zakres i sposoby postępowania pracowników windykacji. Czyli inaczej mówiąc windykacja to nic innego jak polubowne odzyskanie należności. Jak to rozumieć? Pracownik windykacji, dzwoniąc do osoby zadłużonej ( po zweryfikowaniu danych celem faktycznego potwierdzenia tożsamości rozmówcy ) może jedynie poinformować go o zadłużeniu i w sposób cywilizowany uzgodnić formę spłaty o ile jest to możliwe. Żaden windykator nie ma prawa uzyskiwać informacji w drodze operacyjnej czy też jawnej na temat majątku dłużnika, nie ma prawa zastraszać, nie ma prawa wykonywać dokumentacji fotograficznej. Od ustalania majątku i czynności związanych z egzekucją w miejscu pracy jest komornik sądowy lecz nawet on ma ścisłe określone zasady postępowania w takich przypadkach. W przypadku ciągłego wydzwaniania , bądź wysyłania sms-ów najlepiej ten fakt zgłosić na policję ( jest to typowe nękanie, a nawet próba zastraszania ). W przypadku takich działań , dotychczasowych zadłużenie bankowego bez chwili wahania należy opisać tą sytuację i złożyć w formie pisemnej skargę do Nadzoru Bankowego, gdyż takie postępowanie jest niezgodne z obowiązującym prawem bankowym. Nadzór Bankowy bez chwili wahania w przypadku potwierdzenia się zarzutów przyłoży karę finansową bankowi, a firmie windykacyjnej jest w stanie narobić sporych kłopotów.
Pentagon jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.