Słynne ULTIMO - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
28-05-2009, 22:11  
magdos
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Słynne ULTIMO

Witam dręczonych w/g Polskiego prawa klientów ULTIMO.
Moja przygoda z "uczciwym" Ultimo wygląda następująco: Z powodu przykrych okoliczności losu nie spłaciłam kredytu na kwotę 590 zł. Sprawa skończyła się w sądzie-naturalnie o tym dowiedziałam się już po fakcie.Odsetki,koszta itd,wyszło prawie 900zł.Po jakimś czasie polepszyła mi się troszkę sytuacja finansowa i postanowiłam spłacić owe zadłużenie,zadzwoniłam do w/w "firmy"aby spłacić zadłużenie,Pani która zajmowała się moją sprawą poszła mi na rękę rozkładając mi należność na 4 raty tj. po 226zł m-c.Po spłacie wskazanych należności zadzwoniłam do tej Pani aby uzyskać info,czy mój dług w ULTIMO został już spłacony.Bardzo miła i życzliwa Pani poinformowała mnie,że jeszcze muszę wpłacić 10,80zł odsetek i DŁUG SPŁACONY.TEGO SAMEGO DNIA WPŁACIŁAM 11ZŁ.Obiecała,że powiadomienie o spłacie należności otrzymam pocztą.Od tamtej pory minęło 5 miesięcy.Dawno zapomniałam o sprawie i kamień z serca mi spadł.
Dwa dni temu dostałam powiadomienie od komornika,o zajęciu mojego konta oraz,że moje zadłużenie wynosi 890 zł.ULTIMO TWIERDZI,że moje zadłużenie nie zostało spłacone,ponieważ 5 m-cy temu powinnam była zapłacić jeszcze 204zł.Dziś komornik zdjął z mojego konta pierwszą transzę zadłużenia.
TAK SIĘ ROBI LUDZI W BALONA ZGODNIE Z PRAWEM.
I CO WY NA TO?
magdos jest off-line  
29-05-2009, 07:14  
Baba Jaga
Przyjaciel forum
 
Posty: 767
Domyślnie RE: Słynne ULTIMO

Cytat:
Napisał/a magdos
Dwa dni temu dostałam powiadomienie od komornika,o zajęciu mojego konta oraz,że moje zadłużenie wynosi 890 zł.ULTIMO TWIERDZI,że moje zadłużenie nie zostało spłacone,ponieważ 5 m-cy temu powinnam była zapłacić jeszcze 204zł.
No to 204 pln czy 890 pln? Jak Ultimo tłumaczy tą różnicę?

Nie od dzisiaj wiadomo, że firm windykacyjne mają u siebie, hm, bałagan i dlatego wszelkie z nimi uzgodnienia prowadzić należy wyłącznie w formie pisemnej.

A tutaj należy założyć powództwo przeciwegzekucyjne, dołączyć dowody wpłat. Skoro był wyrok z dokładnie określoną kwotą, były wpłaty, to nie powinno być problemu z precyzyjnym określeniem zadłużenia.
Baba Jaga jest off-line  
29-05-2009, 08:41  
magdos
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Słynne ULTIMO

Ultimo twierdzi,że nie spłacilam jeszcze 204zł.A komornik woła odemnie 890zl.Jak się dziś okazało komornik ściąga z mojego konta pieniądze i tą samą kwotę,którą ja już dawno dobrowolnie spłacilam,w tym rownież koszty sprawy,które również spłacilam.
Dziś dowiedziałam się od Pani która pracuje u komornika(z nim nigdy nie można rozmawiać ponieważ jest w terenie,zawsze jest w terenie),że wczoraj po poludniu dostali fax od Ultimo,że odstępują od odsetek(227zł) które jestem winna od kwoty 204zł.Ale oczywiście komornik musi pobrać całe zadłużenie,a póżniej dopiero odda mi kwotę 227zl.
Więc podliczając:pierwotna kwota mojego zadłużenia łącznie z kosztami sprawy,kosztami naniesionymi przez bank,narosłe odsetki =894zł Ja spłaciłam 4x226zł=904zł +dodatkowe odsetki 10,80(wpłaciłam 11zł)=915zł MOże ktoś potrafi lepiej liczyć i powie mi skąd wzięło się jeszcze 204zł zadłużenia? Bo na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć mi nawet WSZECHMOGĄCE ULTIMO.
magdos jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ultimo odpowiedzi: 10
§ ultimo odpowiedzi: 9
§ Nadanie Klauzuli i słynne pytanie, przerywa czy nie. odpowiedzi: 20
§ dług w ULTIMO odpowiedzi: 3
§ Ultimo odpowiedzi: 4
§ Ultimo odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.