prawo spadkowe - Forum Prawne

 

prawo spadkowe

czy dziedziczy się długi powstałe w spółce cywilnej spadkodawcy?...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne

Prawo cywilne - aktualne tematy:

  • § Towar niezgodny z umową
    We wrześniu b.r kupiłem tablet xperia Z2 w Media Markt wykupując do tego ubezpieczenie. W umowie/instrukcji...
  • § Rejestracja samochodzu
    Witam. Otóż mam pytanie dotyczące rejestracji samochodu. Kupiłem go od pewnego gościa, lecz on go nie...
  • § Tatuś psychopta!!!Nękanie stra...
    Mam problem z mężem jeszcze..(rozwód w toku) nachodzi mnie w pracy ...wydzwania..robi zdjęcia ...filmuje mnie i nie...

 
17-06-2009, 13:15  
a616161
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie prawo spadkowe

czy dziedziczy się długi powstałe w spółce cywilnej spadkodawcy?
a616161 jest off-line  
17-06-2009, 22:08  
adamlukass
Stały bywalec
 
Posty: 3.307
Domyślnie RE: prawo spadkowe

Tak.
Ponadto istnieje możliwość wejścia spadkobierców do spółki i ponoszenia odpowiedzialności tak jak wspólnicy.
adamlukass jest off-line  
23-06-2009, 15:48  
a616161
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: prawo spadkowe

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, jeszcze chciałabym się spytać jak dziedziczą dzieci po rozwodzie - pełnoletnie i po separacji - dziecko niepełnoletnie - gdzie zmarły ich ojciec miał długi w spółce cywilnej, i czy długi przechodzą na rodzeństwo zmarłego?
a616161 jest off-line  
16-11-2009, 22:24  
grzesgg
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: prawo spadkowe

Witam
Mam problem a mianowicie przed wczoraj dowiedziałem sie i moja mama równiez ze mamy sprawe spadkową po moim ojcu który z tego co wynika z pisma zmarł dwa lata temu ani ja ani moja matka nie utrzymywalismy kontaktu ze zmarłym nie mielismy zadnej informacji o jego zgonie pierwesza informacją o tym fakcie jest to wezwanie do sądu Art. 1015. § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. proszę o pomoc czy w tym przypadku liczy się 6 miesięcy od daty smierci czy od daty powiadomienia na rozprawe w którym dowiedziałem sie ze nie zyje chcemy sie zrzec praw do spadku
grzesgg jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo cywilne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prawo spadkowe - Witam. Moja babcia zmarła 14 lat temu, zostawiła testament w którym zapisała mi pokój z kuchnią ,a swojemu synowi dwa pokoje i budynek...
§ prawo spadkowe - Moja mama ma 4 rodzeństwa ,kilka lat temu zmarł im ostatni rodzic, przez te lata dom wraz z dziłąkami stały nieuzytkowane przez nikogo niedawno ja...
§ prawo spadkowe - Moja mama chce mi w spadku przekazać dom po śmierci. Jestem w związku małżeńskim. Co będzie w przypadku rozwodu? Czy dom, który odziedziczę po mamie...
§ Prawo spadkowe - Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega "uważnienie testamentu" ?
§ prawo spadkowe - Witam. Proszę o pomoc prawną w sprawie spadkowej. Rodzice zmarli dawno temu i nie pozostawili testamentu. Do podziału majątku - nieruchomości jest...
§ Prawo spadkowe - Po śmierci mamy prawo wlasności przysługuje dzieciom. Jest ich 3. Dzieci muszą wystapic z wnioskiem do sadu o nabycie spadku. Jedna z osób, który się...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.