Podatek od wzbogacenia - Forum Prawne

 

Podatek od wzbogacenia

Zostałam współwłascicielką mieszkania odziedziczonego po dziadku. Przypadła mi 1/3 udzialu,czyli ok.60 000zł. Chcemy to mieszkanie sprzedać. Ile wyniesie podatek od wzbogacenia? I kiedy to trzeba zaplacic,od razu po sprzedazy? Czy w rozliczeniu za rok 2010??? ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:

  • § podatek leśny
    Witam, dreczy mnie nastepujacy stan faktyczny: 10 lutego zakupiono 34 ha lasu,w ktorym wykonywana jest dzialanosc...
  • § Ubezpieczenie auta ze współwła...
    Witam. Czy gdy ubezpieczam auto ze współwłaścicielem to w razie jakiejś mojej kolizji on straci swoje zniżki?...
  • § przelew bankowy - nie ma pieni...
    Hej! 25 sierpnia zostały wysłane pieniądze z banku we Francji na moje konto w PKO SA. Do dnia dzisiejszego...

 
21-07-2010, 11:08  
olciaa226
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie Podatek od wzbogacenia

Zostałam współwłascicielką mieszkania odziedziczonego po dziadku. Przypadła mi 1/3 udzialu,czyli ok.60 000zł. Chcemy to mieszkanie sprzedać. Ile wyniesie podatek od wzbogacenia? I kiedy to trzeba zaplacic,od razu po sprzedazy? Czy w rozliczeniu za rok 2010??? A moze wogole da sie jakos uniknąc placenia tego podatku?


Czy podatek od spadku rowniez musze zaplacic?
olciaa226 jest off-line  
21-07-2010, 16:00  
katarynka1981
Stały bywalec
 
Posty: 377
Domyślnie RE: Podatek od wzbogacenia

A kiedy było nabycie spadku?


Cytat:
Czy podatek od spadku rowniez musze zaplacic?
Skoro jest Pani w I grupie podatkowej (wstępny) podatku od spadków i darowizn nie musi Pani płacić pod warunkiem, że w ciągu 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku zgłosi Pani ten fakt do Urzędu Skarbowego.
Obowiązku zgłoszenia Pani nie ma, jeśli nabycie następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego.
katarynka1981 jest off-line  
22-07-2010, 07:20  
olciaa226
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Podatek od wzbogacenia

Nabycie spadku dopiero bedzie,to znaczy sprawa w sadzie jest zaplanowana na 25 sierpnia ale wszyscy sie zgadzają z testamentem wiec nie bedzie problemu.
Tylko od razu chcemy sprzedac to mieszkanie.
olciaa226 jest off-line  
22-07-2010, 07:45  
katarynka1981
Stały bywalec
 
Posty: 377
Domyślnie RE: Podatek od wzbogacenia

jeśli do razu sprzedać to podatek 19% od dochodu
katarynka1981 jest off-line  
22-07-2010, 08:27  
olciaa226
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Podatek od wzbogacenia

A czy jest w ogóle jakies zwolnienie od tego podatku,jak uniknąc zaplacenia go. Wiem ze kiedys byla tzw ulga meldunkowa a teraz?
olciaa226 jest off-line  
22-07-2010, 19:43  
katarynka1981
Stały bywalec
 
Posty: 377
Domyślnie RE: Podatek od wzbogacenia

ulgi meldunkowej już nie ma ...
jest za to pewne zwolnienie; jeśli przeznaczy się pieniądze ze sprzedaży na cele mieszkaniowe (w ciągu 2 lat) - art.21.131 ustawy PIT
DZ = (D x W) / P
D – dochód ze sprzedaży nieruchomości
P – przychód ze sprzedaży nieruchomości
W – wydatki poniesione na własne cele mieszkaniowe
DZ – dochód zwolniony z podatku

na forum ten temat był już poruszany.
katarynka1981 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ podatek od wzbogacenia - witam ! mam zamiar sprzedac dzialke po mojej cioci ktora zmarla nie mam jeszcze aktu prawnego bede go mial za 3 lata {przez zasiedzenie} caly...
§ Podatek od wzbogacenia się - Witam wygrałem samochód za który zapłaciłem podatek od wygranej 10% jego wartości, oczywiście auto jest zarejestrowane i ubezpieczone na mnie. Mam...
§ podatek od wzbogacenia - proszę mi powiedzieć w jaki sposób nalicza się podatek od wzbogacenia poprzez uzyskanie nieruchomości i działki poprzez zasiedzenie? Dodam dom...
§ Podatek od wzbogacenia? - Jestem studentem, obecnie nie pracującym. Rozliczyłem się z HM Revenue and Customs w Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałem w zeszłym roku i otrzymałem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.