Zwrot VATu . - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
22-10-2007, 12:14  
maciej74
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie Zwrot VATu .

Chciałem się zapytać o kwestię zwrotu podatku VAT naliczonego . Ponieważ z tego co wiem procedura troszkę trwa - można chyba wystąpić o przyspieszenie , jednak czy można już czekać na zwrot Vatu nie będąc przedsiebiorcą(Wyrejestruje się po złożeniu wniosku o zwrot Vatu) ??


Gdzieś w internecie znalazłem sprzeczne intrpretacje , ale chciałbm to wyjaśnić a najlepiej jakby ktoś mi podał konkrtny przepis . Będę bardzo
wdzięczny za odpowiedź.


Zapomniałbym, podobno aby wystąpić o zwrot Vatu trzeba mieć już sprzedaż - przychody . Jednak chciałm się zapytać czy za przychód też jest uważanay przez US należność (nie jestem małym podatnikiem ) ??
Pytam się bo wykonałem kontrahentowi usługę , za którą on chce zapłacić , ale mówi że księgowa chora ..... wiadomo ,,....., a boję się jeszcze , że są jakieś kuriozalne przepisy , ktróre i w tych przypadkach zabraniają odzyskać VAT.
Ja już chciałbym naprawdę zamknąć firmę otrzymać zwrot Vatu i przestać się martwić o pracowników , ZUS podatki ..... i tylko urzędnik wie o co jeszcze
maciej74 jest off-line  
26-10-2007, 09:08  
OlikC
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie

skoro usługa została wykonana przez Ciebie - to wystawiłeś fakturę VAT- skoro ją wystawiłes musisz ją eująć w ewidencji sprzedaży i deklaracji VAT-7 (kwestia zapłaty nie ma tutaj znaczenia - no chyba, że jest to usługa o szczególnym obowiązku podatkowym )

pamiętaj, że przy likwidacji firmy musisz sprządzić remanent likwidacyjny z pozostałych towarów, od których odliczałeś VAT. Wycena remanentu następuje wg. cen zakupu.

Zwrot VAT następuje w zalezności od tego w jakiej stawce masz sprzedaż i czy masz zakup środków trwałych, ewentualnie czy masz NIP unijny (PL) i działasz krócej niż rok. Ponadto skrócenie terminu zwrotu VAT zalezy również od dokonanych płatności za poczynione zakupy.

A i jeszcze jedno - skoro zlikwidujesz firmę - to co rachunkiem bankowym założonym dla celów działlności gospodarczej?

sprawdz najpierw swoją sprzedaż (wykonaną usługę) czy podtek od niej pokryje podatek naliczony od zakupów jeżeli zostanie nadwyzka do zwrotu sprawdz czy nie masz towarów na stanie które w przypadku likwidacji musiałbys opodatkować... i wtedy zobacz czy pozostanie u Ciebie podatek do zwrotu...
OlikC jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zwrot vatu odpowiedzi: 6
§ zwrot vatu z faktury RR odpowiedzi: 2
§ Opłaty po terminie a zwrot vatu. odpowiedzi: 12
§ zwrot vatu od US odpowiedzi: 4
§ Zwrot VATu? odpowiedzi: 6
§ Zwrot Vatu odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:12.