urząd skarbowy-zmiana nazwiska - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
26-02-2011, 09:12  
guernica
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie urząd skarbowy-zmiana nazwiska

Witam.
Wyszłam za mąż w 2009. I do tej pory nie zmieniłam nazwiska w urzędzie skarbowym. Czy ktoś się orientuje ile może wynosić kara za tą czynność. Prawdopodobnie nie zrobię tego jeszcze do lipca tego roku, ponieważ jestem poza granicami państwa polskiego. I czy ewentualnie można to zrobić za granicą?
guernica jest off-line  
06-03-2011, 18:02  
tdm
Użytkownik
 
tdm na Forum Prawnym
 
Posty: 279
Domyślnie RE: urząd skarbowy-zmiana nazwiska

Art. 81. § 1. Podatnik lub płatnik, który wbrew obowiązkowi:
1) nie dokonuje w terminie zgłoszenia identyfikacyjnego albo aktualizacji objętych nim danych albo też podaje w nim dane niezgodne ze stanem rzeczywistym lub niepełne,
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Art. 48. § 1. Kara grzywny może być wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, chyba że kodeks stanowi inaczej.

Od 01.01.2011 r. wzrosło minimalne wynagrodzenie za pracę i obecnie wynosi 1386 zł (Mon. Pol. z 2009 r. nr 48 poz. 709 ).

Aktualizacji danych możesz dokonać pisemnie załączając akt stanu cywilnego i wysłać pocztą.
tdm jest off-line  
06-03-2011, 18:41  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 18.393
Domyślnie RE: urząd skarbowy-zmiana nazwiska

wystarczy wypełnić NIP-3, nie trzeba nic załączać
Agnieszka3M jest off-line  
06-03-2011, 18:44  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.471
Domyślnie RE: urząd skarbowy-zmiana nazwiska

Wzór NIP-u możesz wydrukować z internetu, a wysłać możesz pocztą... Nie widzę więc najmniejszego problemu.
magnatex jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.