Darowizna samochodu a podatek od darowizny - Forum Prawne

 

Darowizna samochodu a podatek od darowizny

Jestem współwłaścicielem samochodu , teraz ten samochód chcę przekazać w formie darowizny siostrze od żony ,czy powstaje tu podatek od darowizny .Nigdzie nie mogę znaleźć czy siostra żony to jest rodzina dla męża żony...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
08-01-2008, 15:43  
szpak123
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Darowizna samochodu a podatek od darowizny

Jestem współwłaścicielem samochodu , teraz ten samochód chcę przekazać w formie darowizny siostrze od żony ,czy powstaje tu podatek od darowizny .Nigdzie nie mogę znaleźć czy siostra żony to jest rodzina dla męża żony
szpak123 jest off-line  
08-01-2008, 17:41  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

Rodzeństwo małżonków- II grupa podatkowa
A co z innymi współwłaścicielami?
 
08-01-2008, 18:58  
szpak123
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

Siosra żony, jest współwłaścicielem a ja właścicielem i chcę jej ten samochód oddać w darowiźnie i nie wiem jak to najlepiej zrobić
szpak123 jest off-line  
09-01-2008, 09:55  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

Tzn. oboje jesteście współwłaścicielami.
Przepis prawny:
Art. 890. § 1. Oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu notarialnego. Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Zakup samochodu za pieniądze z darowizny a podatek rubo19 Prawo finansowe i podatkowe 1 01-05-2010 12:12
§ podatek o darowizny samochodu martusia8667 Prawo finansowe i podatkowe 3 03-04-2010 12:58
§ Akcyza od darowizny samochodu Toman Prawo finansowe i podatkowe 2 09-02-2010 21:36
§ Darowizna,zakup samochodu a podatek Dzarkos Prawo finansowe i podatkowe 1 06-01-2010 22:12
§ Darowizna samochodu - jak uniknąć podatku od darowizny? MiśiTygrys Prawo finansowe i podatkowe 0 12-04-2007 15:09


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.