Podatek od sprzedaży towarów importowanych z poza granic Unii Europejskiej. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
01-06-2011, 06:19  
blackbrookly
Użytkownik
 
Posty: 35
Domyślnie Podatek od sprzedaży towarów importowanych z poza granic Unii Europejskiej.

Witam Was wszystkich, mam zamiar założyć sklep internetowy (jedynie sprzedaż wysyłkowa) gdzię sprzedawałbym różne towary. Towary te nabywałbym w innych krajach Unii Europejskiej oraz poza granicami Unii np Azja, i tu się rodzi moje pytanie, czy jeśli będę sprowadzał coś (towar do sprzedaży) na fakturę z jakiegokolwiek kraju Unii Europejskiej to muszę płacić jakiś dodatkowy podatek, prucz opłaty standardowej czyli narzuconego podatku dochodowego i podatku vat na towar podcxzas sprzedaży?

Oraz czy jeśli będę chciał sprowadzić jakiś towar do sprzedaży w sklepie internetowym z poza graniz Unii Europejskiej czyli np Azja/Chiny, jakie będę musiał ponieść opłaty? (wszystkie jakie trzeba) bo wiele słyszałem na ten temat i nie wiem juz nic z tego sam,(a wiele obiekcji innych osób na raz) i dodatkowo czy towar ten będzie zatrzymywany przez służbę celną w ramach sprawdzenia i procedur? czy będzie dostarczony bezposrednio do mojej firmy? proszę o pomoc,pozdrawiam.
blackbrookly jest off-line  
01-06-2011, 14:45  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 14.898
Domyślnie RE: Podatek od sprzedaży towarów importowanych z poza granic Unii Europejskiej.

1. Zakup towaru handlowego spoza UE: będziesz obowiązany do zgłoszenia celnego celem odprawy celnej sprowadzonego towaru - robisz to sam, albo zlecasz agencji celnej. Obowiązkowe opłaty w przywozie to cło - jeżeli wystąpi, wg taryfy celnej (zapłacone cło jest kosztem - zwieksza wartość zakupu towaru) oraz podatek VAT (jak przy zakupie, opłacasz i odliczasz)
2. Zakup towaru handlowego w ramach UE: bez cła, jedynie jesteś obowiązany do rozliczenia podatku VAT w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT)
3. Sposób dostarczenia towaru do firmy zależy na jakich warunkach zakupisz towar - jaka będzie jego dostawa. Na pewno towary spoza UE muszą byc poddane procedurze celnej.
parasoll.ka jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.