Rozliczenie podatku w Polsce i za granicą - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
08-02-2012, 07:46  
fenOMEN
Użytkownik
 
Posty: 31
Domyślnie Rozliczenie podatku w Polsce i za granicą

Witam. Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że jestem totalnie zielona w sprawach podatkowych, dlatego też proszę o łopatologiczne wytłumaczenie

Mój mąż od czerwca pracuje w Niemczech. Do czerwca pracował w Polsce. Z jasnych powodów podatek niemiecki chce on rozliczyć w Niemczech. Czy rozliczenie podatku w Polsce za okres do czerwca kiedy pracował tu i rozliczenie podatku w Niemczech od czerwca to to nie jest tzw. "podwójne opodatkowanie"? Nie kumam tego, proszę wybaczyć...

Pytanie zasadnicze brzmi: czy mąż ma rozliczyć się w Polsce za okres kiedy pracował tu, tj. do czerwca ubiegłego roku ORAZ w Niemczech za okres od czerwca? Tak żeby wilk był syty i owca cała... Tj. zwrot podatku z Niemczech był możliwy, ale żeby było to wszystko zgodne z prawem (i polskim i niemieckim).

Kolejne pytanie jest takie: czy mąż może rozliczyć się w Niemczech wspólnie ze mną? Generalnie byłam osobą bezrobotną, tylko miesiąc pracowałam na umowę (PIT-11) i zapłaciłam 47 zł zaliczki (przy dochodzie 260 zł). Czy tę kwotę w ogóle muszę rozliczać?

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, być może kolejnym razem ja pomogę komuś w temacie, w którym ja czuję się lepiej.
fenOMEN jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.