Proszę o wyjaśnienie jak obliczyć koszty - Forum Prawne

 

Proszę o wyjaśnienie jak obliczyć koszty

Witam Wszystkich Serdecznie i jednocześnie mam prośbę o wyjaśnienie trzech spraw związanych z wydatkami w prowadzonej przeze mnie od paru miesięcy działalności gospodarczej. Chodzi o to jak te wydatki są odliczane czy też nie są ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:


 
11-02-2012, 22:15  
Zbyszku
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Proszę o wyjaśnienie jak obliczyć koszty

Witam Wszystkich Serdecznie i jednocześnie mam prośbę o wyjaśnienie trzech spraw związanych z wydatkami w prowadzonej przeze mnie od paru miesięcy działalności gospodarczej.
Chodzi o to jak te wydatki są odliczane czy też nie są w poszczególnych formach rozliczania z Urzędem Skarbowym. Rozwikłanie tych spraw pozwoli mi na precyzyjne obliczenie zysku lub też straty.

Sprawa nr ''I'' ( Zasady ogólne ,Pracownik + ja)
1. Czy na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów) wydatek jaki ponoszę tj. wynagrodzenie brutto, które płacę za pracownika jest w całości wliczane w koszty ?
2. Czy na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów)wydatek jaki ponoszę tj. składka Zus , którą płacę za pracownika jest w całości wliczana w koszty ?
3.Czy na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów)wydatek jaki ponoszę tj. składka Zus , którą płacę za siebie jest w całości wliczana w koszty ?

Sprawa nr ''II'' ( Zasady ogólne ,Współpracownik + ja)
1. Czy na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów) wydatek jaki ponoszę tj. wynagrodzenie brutto, które płacę za współpracownika jest w całości wliczane w koszty ?
2. Czy na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów)wydatek jaki ponoszę tj. składka Zus , którą płacę za współpracownika jest w całości wliczana w koszty ?

Sprawa nr ''III'' ( Ryczałt ewidencjonowany ,Współpracownik + ja)
1. Czy w ryczałcie ewidencjonowanym wydatek jaki ponoszę tj. wynagrodzenie brutto, które płacę za współpracownika jest w całości wliczane w koszty ?
2. Czy w ryczałcie ewidencjonowanym wydatek jaki ponoszę tj. składka Zus , którą płacę za współpracownika jest w całości wliczana w koszty ?
3.Czy w ryczałcie ewidencjonowanym wydatek jaki ponoszę tj. składka Zus , którą płacę za siebie jest w całości wliczana w koszty ?


Proszę o wybaczenie, jeżeli coś zagmatwałem. Wynika to z mojego braku wiedzy na ten temat. Tak sobie myśle, że jeżeli jakiś wydatek z w/w nie jest zaksiegowany czy też zaewidencjonowany w dokumentach księgowych to muszę o tym pamiętać i zapisaywać sobie we własnych notatkach w celu precyzyjnego obliczenia zysku/straty za dany rok obrachunkowy.
Z góry Wszystkim Bardzo Serdecznie Dziękuję[/QUOTE]
Zbyszku jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Proszę o wyjaśnienie - Witam proszę o wyjaśnienie na czym polega scheda spadkowa. Chciałabym się dowiedzieć co dokładnie oznacza zapis w akcie notarialnym umowy...
§ proszę o wyjaśnienie problemu - Prowadzę sklep. Mam działalność jednoosobową. Towar na sklepie należny do innej firmy. Ja wystawiam tej firmie FV marketingową i FV kosztową za...
§ Proszę o wyjaśnienie - Witam serdecznie. Chciałbym uzyskać informację na temat: Niedługo biorę ślub, mam na sobie komornika na 20tyś zł (jakieś tam kredyty bankowe -...
§ Proszę o wyjaśnienie. - Syn został skazany. Wyrok jest nieprawomocny.Syn podpisał warunki skazanego. Co oznacza przydzielenie grupy P6 przez komisję penitencjarną?
§ Proszę o wyjaśnienie... - Proszę o wyjasnienie mi pewnej kwetii. Moja żona zanim sie pobralismy wziela kredyt hipoteczny na mieszkanie, po roku wzielismy slub. Rachunki ze...
§ Art. 53 par. 1 pkt 2 Kp proszę o wyjaśnienie - Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu art. 53 par.1 pkt 2 Kp. Jakie to są inne przyczyny, kiedy można zwolnić pracownika, bez wypowiedzenia, z przyczyn...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.