Rozliczanie z PIT-R w PIT-37 ? - Forum Prawne

 

Rozliczanie z PIT-R w PIT-37 ?

Witam Opiszę sytuację... Pracuję na umowę o pracę i w związku z tym otrzymałem pit-11, i rozliczę go standardowo w pit-37. Jednak otrzymałem również PIT-R za 2011. na kwotę 160zł i chciałbym się dowiedzieć czy ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:


 
08-03-2012, 16:07  
AADDii
Użytkownik
 
Posty: 75
Domyślnie Rozliczanie z PIT-R w PIT-37 ?

Witam

Opiszę sytuację...

Pracuję na umowę o pracę i w związku z tym otrzymałem pit-11, i rozliczę go standardowo w pit-37.
Jednak otrzymałem również PIT-R za 2011. na kwotę 160zł i chciałbym się dowiedzieć czy muszę go rozliczyć w PIT-37 ?

Pozdrawiam
AADDii jest off-line  
08-03-2012, 17:19  
esk10
Stały bywalec
 
Posty: 1.431
Domyślnie RE: Rozliczanie z PIT-R w PIT-37 ?

Czy jest to dochód zwolniony w tym PIT ? Przeczytaj uważnie.
Jesli tak to nie wykazujesz tego dochodu w zeznaniu rocznym.
esk10 jest off-line  
08-03-2012, 17:43  
AADDii
Użytkownik
 
Posty: 75
Domyślnie RE: Rozliczanie z PIT-R w PIT-37 ?

Więc tak, tam gdzie jest podana kwota (160zł) pisze "Kwota wolna od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy.

Jest to PIT-R za pełnienie obowiązków społecznych i obywatelskich.
AADDii jest off-line  
08-03-2012, 18:01  
esk10
Stały bywalec
 
Posty: 1.431
Domyślnie RE: Rozliczanie z PIT-R w PIT-37 ?

No i po problemie , przeciez napisali ci,że jest to kwota wolna a zatem nie wykazujesz jej w zeznaniu.
esk10 jest off-line  
08-03-2012, 18:13  
AADDii
Użytkownik
 
Posty: 75
Domyślnie RE: Rozliczanie z PIT-R w PIT-37 ?

Ok rozumiem czyli w pit-37 podaje tylko dane z pit-11 z pracy a pitu-r nie ruszam.

Dzięki pozdrawiam
AADDii jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ rozliczanie c.o. - Witam i mam pytanie.Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa ma prawo obciążyć mnie kosztami za c.o,jeżeli w umowie najmu nie ma informacji,że powinnam...
§ rozliczanie - Mam swoją działalność "dekorowanie" mam zarobek raz dwa razy w miesiącu a czasami cały miesiąc nie mam nic. Moja działalność nie jest zarejestrowana...
§ Rozliczanie PIT-u - Witam, Mam takie pytanie w ubiegłym roku zacząłem pracę umowy zlecenia. Zacząłem jeszcze pod koniec 2008 roku (1.5miesiąca). Początkowy dochód...
§ Rozliczanie z mężem - Córka wyszła za mąż w sierpniu 2008 czy może rozliczyć się wspólnie z mężem za ten rok. ?? Dziękuje za wcześniejszą odpowiedź.
§ Rozliczanie wg wskazań z wodomierza a rozliczanie ryczałtowe - Mam prośbę. Chciałem założyć temat dotyczący zmiany umowy na dostarczanie wody z rozliczania w/g wskazań wodomierza na rozliczenie ryczałtowe. Czy to...
§ rozliczanie z US - Firma wykupiła ode mnie w trybie przymusowego wykupu akcje.Przysłali mi formularz PCC-1 abym podpisała i wysłała do nich. Oni natomiast prześlą ten...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.