Sprzedaż domeny internetowej a podatek - Forum Prawne

 

Sprzedaż domeny internetowej a podatek

Witam! Noszę się z zamiarem sprzedaży domeny internetowej o wartości ok 600 zł. Będzie normalnie sporządzona umowa kupna - sprzedaży, potem oczywiście nastąpi cesja prawa do domeny u rejestratora. Czy, a jeśli tak, to jaki ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:

  • § Promocja w internecie
    Witam, Interesuje mnie czy można promować online np. stronę www, którą sam stworzyłem ,bez zarejestrowanie...
  • § Umowa o prace a ulgi i studia ...
    Witam serdecznie, Rozpoczałem własnie pracę w banku i mam umowę o pracę. Jestem studentem ostatniego roku i tak...
  • § Odliczenia podatkowe
    Witam. Mam takie pytanie. Moja siostra sama wychowuje swojego 7-letniego synka (dziecko ojca widziało ostatni raz w...

 
11-08-2008, 09:28  
pytanko
Przyjaciel forum
 
Posty: 372
Domyślnie Sprzedaż domeny internetowej a podatek

Witam!

Noszę się z zamiarem sprzedaży domeny internetowej o wartości ok 600 zł.
Będzie normalnie sporządzona umowa kupna - sprzedaży, potem oczywiście nastąpi cesja prawa do domeny u rejestratora.

Czy, a jeśli tak, to jaki podatek muszę zapłacić od takiego dochodu? (dodam jeszcze, że prócz tego na razie pracuję na etat, na umowę na czas określony, o ile ma to jakieś znaczenie w tym przypadku)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
pytanko jest off-line  
11-08-2008, 12:43  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 29.161
Domyślnie Re: Sprzedaż domeny internetowej a podatek

Umowy sprzedaży domen internetowych podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, jako umowy sprzedaży praw majątkowych (por. art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych, tekst jedn.: Dz. U. z 2005 r. Nr 41, poz. 399 z późn. zm. - dalej u.p.c.c.). Stawka podatku wynosi w takim przypadku 1% (por. art. 7 ust. 1 pkt 1 lit. b) u.p.c.c.), zaś podatnikiem jest od 1 stycznia 2007 r. nabywca domeny internetowej (por. art. 4 ust. 1 pkt 1 u.p.c.c.). Do US należy złożyć deklarację PCC-3.
Janusz M. jest off-line  
11-08-2008, 13:56  
pytanko
Przyjaciel forum
 
Posty: 372
Domyślnie Re: Sprzedaż domeny internetowej a podatek

Ale fajnie, hehe, naprawdę nic do tego nie dołożę? Generalnie rzecz biorąc to już problem tego człowieka, ale może mu o tym napomknę, że jeszcze 1 % od tej kwoty ma oddać fiskusowi.
pytanko jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Podatek od wysyłki przy sprzedaży internetowej - Witam, Od kilku dni prowadzę mała firmę handlową, która sprzedaje m.in. poprzez allegro. Jestem na ryczałcie 3%. Mam pewne wątpliwości i chciałbym...
§ Treść umowy kupna/sprzedaży domeny internetowej - Witam, czy jeśli napiszę w umowie taki warunek: "jeśli kupujący nie będzie robił tego i tego to umowa kupna/sprzedaży jest nieważna". To będę mógł...
§ Sprzedaż domeny - Witam. Jakiś czas temu zarejestrowałem domenę, która dawniej należała do prezydenta mojego miasta. Obecnie chce ją wystawić na sprzedaż. Czy mogę to...
§ sprzedaż domeny internetowej - Witam, jakiś czas temu zakupiłem domenę internetową.Ja i moi przyjaciele z branży artystycznej,mieliśmy zrealizować wspólną stronę internetową....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.