opłata za metry użytkowe powierzchni w gminach - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:

  • § renta brutto
    Czy renta brutto to, podana w ubiegłorocznej decyzji o waloryzacji, podstawa opodatkowania ( 1335 zł ) czy podstawa...
  • § PIT 37, pozycja 83
    Witam, rozliczam się z mężem, który miał normalną umowę o pracę, umowę zlecenie oraz umowę z tym rozliczeniem...
  • § najem faktura bez DG
    Witam, ponownie poruszam temat wystawiania faktur przez osoby nie prowadzące DG, na cele najmu duzo osób tutaj uwaza...

Odpowiedz
 
28-07-2012, 22:18  
anyż
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie opłata za metry użytkowe powierzchni w gminach

Rada gminy podjęła uchwałę o naliczaniu podatku od metrów użytkowych powierzchni mieszkalnej i w budynkach gospodarczych. Zobowiązali mieszkańców do podania tychże metrów. Większość jednak nie zgadza się z tym podatkiem i nie chce podać takiej informacji. Jakie konsekwencje może gmina wyciągnąć od "opornych"? Czy jest przymus wpuszczenia urzędnika do domu w celu zmierzenia metrów użytkowych?
anyż jest off-line  
29-07-2012, 03:02  
TaxTex
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.423
Domyślnie RE: opłata za metry użytkowe powierzchni w gminach

Cytat:
Napisał/a anyż
Rada gminy podjęła uchwałę o naliczaniu podatku od metrów użytkowych powierzchni mieszkalnej i w budynkach gospodarczych.
O. A to do tej pory w tej gminie nie pobierano podatku od nieruchomości? Ciekawe. Można wiedzieć, która to gmina?

Cytat:
Napisał/a anyż
Większość jednak nie zgadza się z tym podatkiem


Cytat:
Napisał/a anyż
nie chce podać takiej informacji. Jakie konsekwencje może gmina wyciągnąć od "opornych"? Czy jest przymus wpuszczenia urzędnika do domu w celu zmierzenia metrów użytkowych?
Za niezłożenie informacji o powierzchni grozi w typowej sytuacji grozi grzywna (wójt gminy zwraca się wówczas do urzędu skarbowego).

Teoretycznie, możliwe jest zarządzenie oględzin lokalu, ale nigdy - w kontekście podatku od nieruchomości - o takowym nie słyszałem. Bo gminy z reguły mają informację o powierzchni użytkowej (choćby z aktu notarialnego nabycia nieruchomości).
TaxTex jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ komórka 3 metry i donos odpowiedzi: 0
§ Przejście 2 metry obok pasów odpowiedzi: 44
§ tymczasowy obiekt budowlany a ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach odpowiedzi: 0
§ Miasta w gminach miejsko-wiejskich odpowiedzi: 0
§ 4 metry od granicy ? odpowiedzi: 3
§ Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:48.