F-VAT zw.PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011 R - Forum Prawne

 

F-VAT zw.PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011 R

Witam Prowadzę auto handel. Kupilłem samochód z F-Vat zwolnionią na podstawie PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011 R. Czy mogę sprzedać ten sam samochód na F-Vat Marża?? Pozdrawiam....



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:

  • § Podatek od sprzedaży
    Witam serdecznie, jestem nowy na forum i mam do Was pytanie. Mam 16 lat. Planuję na Allegro otworzyć sklep z...
  • § podatek od umowy najmu
    witam, jak opodatkować umowę najmu? czynsz będzie wynosić 200 zł brutto...
  • § Podatek z dochodu z zagranicy,...
    W 2015 roku pracowałem w Polsce i w Anglii (nie w tej samej firmie), ale mieszkałem przez ponad 183 dni w Anglii (w...

Odpowiedz
 
19-10-2012, 07:09  
oliauto
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie F-VAT zw.PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011 R

Witam
Prowadzę auto handel. Kupilłem samochód z F-Vat zwolnionią na podstawie PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011 R.
Czy mogę sprzedać ten sam samochód na F-Vat Marża??

Pozdrawiam.
oliauto jest off-line  
19-10-2012, 08:20  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 15.306
Domyślnie RE: F-VAT zw.PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011

Nie.
Sprzedaż samochodu osobowego przez podatnika VAT czynnego może korzystać ze zwolnienia z VAT:
-na mocy art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT - jako dostawa towarów używanych, przy nabyciu których podatnikowi nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego,
-na mocy § 13 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia w sprawie VAT - zwolnienie to dotyczy dostawy pojazdów używanych przez ponad pół roku przez sprzedającego, przy nabyciu których podatnikowi przysługiwało częściowe prawo do odliczenia podatku naliczonego, w wysokości 50% lub 60% kwoty podatku nie więcej niż odpowiednio 5.000 zł lub 6.000 zł.
Niestety, w art. 120 ust. 10 ustawy o VAT (dot sprzedazy w systemie VAT marża)nie wymieniono nabycia, w stosunku do którego sprzedawca zastosował zwolnienie z VAT na podstawie § 13 ust. 1 pkt 5 ww. rozporządzenia.
Zerknij do interpretacji indywidualnej nr IBPP2/443-782/11/WN, , nr IPPP2/443-732/11-2/KG, nr IPTPP3/443-27/11-4/IB i wyroku NSA sygn. akt I FSK 286/10.
parasoll.ka jest off-line  
19-10-2012, 08:23  
oliauto
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: F-VAT zw.PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011

Czyli rozumiem, że muszę całą kwotę opodatkować.

Nie istnieje żaden przepis pozwalający na inne rozwiązanie tego problemu ?

PS. Dzięki za odpowiedź.
oliauto jest off-line  
19-10-2012, 08:24  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 15.306
Domyślnie RE: F-VAT zw.PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011

Nie istnieje....
parasoll.ka jest off-line  
19-10-2012, 08:26  
oliauto
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: F-VAT zw.PAR. 13 UST. 1 PKT 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 04.04.2011

To niedobrze.

Dzięki za informacje.

Pozdrawiam.
oliauto jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozporządzenie Ministra Zdrowia (odpowiedzi: 1) Witam, mam pytanie czy rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i...
§ Rozporządzenie Ministra Gospodarki uchylające inne rozporządzenie (odpowiedzi: 4) Witam, wszystkich ! ;) Mam pytanie odnośnie : Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 1 marca 2013 r. uchylające rozporządzenie w sprawie...
§ Uchylenie rozporządzenia Rady Ministrów. (odpowiedzi: 4) Znalazłem sprzeczność pewnego rozporządzenia Rady Ministrów z 10 lat starszą ustawą. (Nie chcę się wdawać w szczegóły sprawy - bo nie w tym rzecz...)...
§ Wniosek do Ministra Finansów a tajemnica służbowa. (odpowiedzi: 2) Witam, staram się o nadanie Certyfikatu Księgowego, niestety mój wniosek został odrzucony i w związku z tym mam zamiar złożyć wniosek o ponowne...
§ Zaswiadczenie z rozporządzenia Rady (WE) nr 2201/2003 z dnia 27 listopada 2003 (odpowiedzi: 3) Witam. Chcialbym dowiedziec sie i szukam porady jednoczesnie. Jestem po rozwodzie w UK i potrzebuje zarejestrowac ten rozwod w Polsce. Oprocz...
§ Rozporządzenie ministra a jego obowiązywanie w resorcie innego ministra (odpowiedzi: 1) Witam. Czy rozporządzenie wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji obowiązuje również jednostki podległe Ministrowi Infrastruktury?...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.