Spadek - Urząd skarbowy - podatek - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
28-01-2013, 22:13  
creator2013
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Spadek - Urząd skarbowy - podatek

Witam wszystkich na tym Forum. Napiszę jak najbardziej zrozumiale.

W roku 2010, zostało przeprowadzone postanowienie sądowe po dwóch zmarłych rodzicach. Matka zmarła w styczniu 2005 a ojciec w 2009 roku. Zostałem właścicielem "całości [jestem jedynakiem]. Potem się okazało że córka "dziwnym trafem odnalazła testament" i została założona sprawa o testament, gdzie 3/4 po moim ojcu zostało przeniesione na wnuczkę a 1/4 została dla mnie(urzędowe dziedziczenie).

Po pierwszym postanowieniu gdzie bylem wlascicielem całosci złożyłem wniosek do Urzędu Skarbowego o nabycie majątku itp. W Sumie po tacie (jako że umarł w 2009 roku) nie zapłaciłem podatku, lecz po mamie która umarła w 2005 roku już musiałem zapłacił. I w sumie według wniosku (gdzie nie wiedziałem dokładnie ile jest wart majątek), z kwoty 80 tyś złotych zapłaciłem podatek w wysokości 850zł z groszami. Ok sprawa się skończyła itp.

W między czasie, (3 lata) trwał dział spadku z wniosku córki przez co na sam koniec zostałem włascicielem 5 działek a ona 3ch. I to w sumie wykorzystuje cały nasz udział w spadku po obojgu mym rodzicach.

Dzisiaj poszedłem do Urzedu Skarbowego z zapytaniem, czy przy dzialespadku te moje 5 działek zostanie opodatkowane czy tez nie. I w sumie zostawiłem u tych Pań kopie postanowien sądowych gdzie w pierwszym: jestem wlascicielem całego majątku, drugie: gdzie wlascicielem jest córka i trzecie: gdzie z pierwszego postanowienia zostaje uchylony drugi punkt(dziedziczenie po ojcu) bo zważywszy iż jest testament to ona dziedziczy wszystko.

W między czasie, w czasie trwania tego działu spadku, został powołany biegły sądowy który wycenił dane działki.

I również te panie to skserowały w US.

I mam pytanie, czy w związku z tym, że teraz wartość moich udziałów w spadku (1/4) wynosiła 180tyś złotych a nie 80tyś złotych, czy taki urząd skarbowy może wnieść wniosek o zapłacenie dodatkowej pieniędzy ? Wtedy kiedy składałem wniosek nie było biegłego sądowego i nie nie wiedziałem poprostu co ile jest warte. Dodam, iż zwróciłem się o zaświadczenie o zwolnienia z podatku po mamie.

Proszę o odpowiedz. Dziękuję
creator2013 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Urząd skarbowy a spadek odpowiedzi: 1
§ Spadek a Urząd Skarbowy odpowiedzi: 13
§ Spadek a Urząd Skarbowy. odpowiedzi: 9
§ Spadek a Urząd Skarbowy odpowiedzi: 4
§ Spadek a urząd skarbowy odpowiedzi: 4
§ spadek a urząd skarbowy odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.