Akcyza za auto ciężarowe. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:

  • § Interpretacja indywidualna pra...
    Witam, jestem na etapie pisania interpretacji indywidualnej, stan faktyczny, po sprzedaży działki rolnej z warunkami...
  • § Niezaplacona faktura
    Witam Prowadze mała Firme, i wykonalem usługę dla klienta na kwotę 450 zł. Nie miał pieniędzy wiec wystawilem...
  • § Sprzedaż samochodu obcokrajowc...
    Witam, Sprzedaję prywatnie (umowa kupna-sprzedaży) samochód Hiszpanowi. Spisaliśmy umowę, on przelał kasę, ja...

Odpowiedz
 
06-07-2013, 13:35  
kolecx80
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Akcyza za auto ciężarowe.

Sprowadziłem przy pomocy, jak wcześniej myślałem, uczciwego człowieka (handlarza) auto w 2010 r., dokładnie busa VW T4 jako samochód ciężarowy 3 osobowy w 2010 r. Samochód był sprowadzony na mnie, więc dane pośrednika nie widnieją na żadnych dokumentach, on przywiózł go tylko na lawecie. Przed pierwszym przeglądem technicznym spytałem na stacji diagnostycznej, czy mogę to auto przerobić na ciężarowy 6 osobowy. Panowie na stacji powiedzieli że mogę, ponieważ samochód jest uznawany jako „wielozadaniowy”, więc przerobiłem samochód zgodnie z obowiązującymi przepisami. Po dostosowaniu do przepisów został zarejestrowany jako samochód ciężarowy 6 osobow. W ten sposób pomniejszono część ładunkową pojazdu jednak nadal auto miało wpis jako ciężarowe. Używałem ten samochód w celach prywatnych, po około roku przerobiłem samochód ponownie na ciężarowy 3 osobowy ponieważ potrzebowałem większej przestrzeni ładunkowej. Auto wróciło ponownie do starej wersji, została zamontowana oryginalna przegroda oddzielająca przestrzeń ładunkową od osobowej, zostały zdemontowane siedzenia oraz pasy bezpieczeństwa, jak również zaspawano miejsca po mocowaniach tylnych siedzeń. Samochód przeszedł badanie techniczne w celu zmiany przeznaczenia i powróciło do starej wersji ciężarowy 3 osobowy. Po mniej więcej roku auto sprzedałem. Zaznaczam że nie jestem handlarzem postąpiłem w ten sposób jednorazowo złudnie wierząc że działam zgodnie z prawem. Zapewniano mnie że auto w pierwszej jak i w drugiej wersji nie zmienia swojego głównego przeznaczenia ponieważ w obu przypadkach pozostało autem ciężarowym. Wszystkie zmiany związane z autem są udokumentowane i były zgłaszane do wydziału komunikacji.

Sprawa wygląda w ten sposób, że teraz przyszło do mnie wezwanie :

Na podstawie art.274a § 1ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (DZ.U. z 20012r., poz. Z póżn. zm), Naczelnik Urzędu Celnego II w Warszawie wzywa w terminie 7 dni od dnia doręczenia nn. Pisma do wyjaśnienia przyczyn rozbieżności w dokumentacji dotyczącej rejestracji samochodu marki Volkswagen Transporter onr VIN__________, pojemność silnika 2461 cm³, rok produkcji 2002. Według niemieckiego dokumentu rejestracyjnego nr____ samochód posiada 3 miejsca siedzące, natomiast w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z dnia 9 marca 2010r.,w pkt. 17 mowa jest o 6 miejscach siedzących.

Co mam zrobić jechać do UC i próbować wyjaśnić sprawę, poddać się dobrowolnie karze jaką na mnie nałożą. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wypowiedzenie się w tej sprawie.
Jeśli ma ktoś namiary na prawnika który zajmował się takimi sprawami proszę o kontakt.
kolecx80 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Akcyza za auto powyzej 2.0 litra jak odzyskac odpowiedzi: 12
§ Akcyza za auto z niemiec odpowiedzi: 0
§ Auto z USA, ale 10 lat w Polsce - cło, akcyza odpowiedzi: 0
§ Akcyza na auto z niemiec odpowiedzi: 3
§ Akcyza za auto z niemiec, wartość mniejsza niż w eurotaxie odpowiedzi: 0
§ Akcyza na auto bez przeglądu technicznego odpowiedzi: 0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.