Remanent końcowy w działalności gospodarczej. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
05-01-2014, 16:08  
ElizaZlecenie
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie Remanent końcowy w działalności gospodarczej.

Witam,

nie daje mi spokoju jedna sprawa.
1 osobowa działalność gospodarcza założona 1 września 2013. do grudnia 2013 zakupionych zostało 40 rodzajów materiałów (każdy w tej samej cenie) i 20 sztuk w innej cenie. Do tego dokupione były nici i akcesoria potrzebne do szycia. W ramach działalności są szyte ubranka dla dzieci. Czy w remanencie końcowym ujmuję 60 sztuk materiałów czy 25 sztuk materiałów (bo tyle zostało na dzień 31 grudnia, reszta została zużyta i sprzedana w postaci już gotowych ubranek). Nie zostały żadne ubranka na koniec roku. Tylko te 25 sztuk materiałów i część nici.
Czy na koniec roku kopiuję wszystkie zakupy z pkt 10 KPiR+ koszty uboczne (koszt przesyłki materiałów) czy tylko w remanencie końcowym wpisuję jedynie 25 sztuk materiałów, które zostały, jakoś proporcjonalnie koszt pozostałych nici i proporcjonalny koszt uboczny?

Pomóżcie proszę, żebym w razie kontroli nie miała problemów z urzędem skarbowym, bym była pewna, ze dobrze wykonałam ten remanent, a później rozliczyła PIT z US.
ElizaZlecenie jest off-line  
05-01-2014, 17:40  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 14.901
Domyślnie RE: Remanent końcowy w działalności gospodarczej.

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26.08.2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów
Cytat:
§ 27. 1. Podatnicy są obowiązani do sporządzenia i wpisania do księgi spisu z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadów, zwanego dalej "spisem z natury", na dzień 1 stycznia, na koniec każdego roku podatkowego, na dzień rozpoczęcia działalności w ciągu roku podatkowego, a także w razie zmiany wspólnika, zmiany proporcji udziałów wspólników lub likwidacji działalności.
Spisujesz to co masz na stanie.
parasoll.ka jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.