Niezarejestrowana działalność gospodarcza - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
23-12-2009, 10:00  
YKF
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Niezarejestrowana działalność gospodarcza

Witam!
Ostatnio dostałem wezwanie do US s sprawie dochodów osiąganych w roku 2008/2009. Jak się okazało wezwanie było skutkiem donosu "życzliwego" na coś z czego bardzo szybko się wytłumaczyłem i raczej nie będę miał kłopotu. Podczas przesłuchania jednak popełniłem błąd, nieostrożnie odpowiadając na jedno z pytań, mówiąc o dochodzie osiąganym za świadczone przeze mnie (z zakresu edukacji - nie były to korepetycje, więc wszystkie pieniążki lądowały na rachunku bankowym i do wyciągów urząd w razie potrzeby będzie miał wgląd). Usługi te świadczyłem od marca do grudnia br. osiągając w tym czasie przychód około 3000zł (kosztów dokładnie nie liczyłem ale mogą wyjść około 1000zł).

Teraz pytanie co mi za to grozi i ile mnie ta przyjemność może kosztować?

Czy jeśli przesłuchanie dotyczyło innej sprawy a ja się wygadałem, to czy uniknę odpowiedzialności za niezarejestrowanie działalności z tytułu "Art. 16.§ 1. Nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe, kto po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu."

Ponieważ nie są to nieujawnione źródła i postaram się je jakoś wykazać w zeznaniu za rok 2009 jaką stawkę zapłacę - czy będzie to 75%?

Co z ZUSem? Czy jeśli działalność prowadziłem od marca do grudnia (10 mcy.), to czy każą mi płacić pełną stawkę, czy ulgową (za pierwsze 2 lata).

Z góry dziękuję za pomoc.
YKF jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo finansowe i podatkowe - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Niezarejestrowana działalność odpowiedzi: 1
§ Niezarejestrowana działalność gospodarcza. odpowiedzi: 2
§ niezarejestrowana działalność gospodarcza? odpowiedzi: 2
§ Niezarejestrowana działalność odpowiedzi: 1
§ Niezarejestrowana działalność gospodarcza - jak się przyznać i zapłacić? odpowiedzi: 3
§ niezarejestrowana działalność odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.