Ochrona Mienia bez koncesji - kilka pytań - Forum Prawne

 

Ochrona Mienia bez koncesji - kilka pytań

Witam, Chciałbym zapytać jak to jest jeśli chodzi o ochronę mienia pełnioną przez firmę lub osobę fizyczną, która nie posiada koncesji w tym zakresie. -Czy jest jaka kolwiek możliwość aby osoba fizyczna dogadała się z ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze - aktualne tematy:

  • § Sprzedaż własnego produktu a d...
    Witam Razem z dwoma kumplami zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy innowacyjny i unikalny produkt. Chcieibyśmy...
  • § prośba o pomoc
    witam, mam wielką prośbę o pomoc w rozwikłaniu sprawy dotyczącej przewozu towarów, otóż W zleceniu...
  • § Odbiór towaru, zaliczka, płatn...
    Witam. Mam problem z klientem i nie wiem co dalej robić. Pewna firma zamówiła towar 04.02.2015 Zaliczka w...

 
16-02-2012, 16:55  
Danis
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Ochrona Mienia bez koncesji - kilka pytań

Witam,

Chciałbym zapytać jak to jest jeśli chodzi o ochronę mienia pełnioną przez firmę lub osobę fizyczną, która nie posiada koncesji w tym zakresie.

-Czy jest jaka kolwiek możliwość aby osoba fizyczna dogadała się z klientem, który potrzebuje ochrony aby wprowadzić na obiekt osoby, które nie należą do żadnej firmy i są nadzorowane przez wyżej wymienioną osobę, która nie ma uprawnień(licencji) do tego typu nadzoru? Dla przykładu osoba A dogaduję się z klientem B, że wprowadza na obiekt swoich znajomych płaci im pieniądze ze swojej kieszeni, natomiast klient B płaci osobie A za wykonywanie tego typu usług.

-Czy jest możliwość aby firma A ochraniała lub nadzorowała obiekt B(powiedzmy, że jest to pustostan) bez koncesji i jakichkolwiek uprawnień, do tego wywieszając tabliczkę z logiem firmy na chronionym obiekcie.

Jakie są ewentualne niebezpieczeństwa związane z taką ochroną, gdzie należy zgłosić takie zaniedbania(jeżeli faktycznie jest to nielegalne) oraz jakie są konsekwencje prawne po zgłoszeniu takiego przypadku.

Nie jestem pewien, aczkolwiek podejrzewam, że należy powiadomić o takim zajściu MSWiA, nie wiem jednak czy nie ma obejścia lub prawa zastępczego do tego typu ochrony czy nadzoru.

Bardzo dziękuję za przyszłe odpowiedzi, pozdrawiam,
Danis
Danis jest off-line  
19-02-2012, 22:20  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 12.323
Domyślnie RE: Ochrona Mienia bez koncesji - kilka pytań

Na tym forum nie doradzamy jak ominąć prawo, jesli działalność wymaga koncesji to aby ją wykonywać należy taką koncesję posiadać.
parasoll.ka jest off-line  
20-02-2012, 20:26  
Danis
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Ochrona Mienia bez koncesji - kilka pytań

Ja nie chcę omijać prawa. Wiem, że ktoś je omija. Wiem, że chcę to zgłosić, tylko nie wiem jak i gdzie. Poproszę o informację do jakiej instytucji i w jaki sposób mogę zgłosić proceder ochrony mienia bez wymaganej koncesji.


Chciałem się też dowiedzieć w jaki sposób ktoś może się z tego wywinąć bezkarnie omijając prawo ale jeżeli to nie wchodzi w grę, to trudno.
Danis jest off-line  
15-03-2012, 03:37  
Danis
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Ochrona Mienia bez koncesji - kilka pytań

Jeszcze raz, zaznaczę, że nie mam zamiaru omijać prawa i na prawdę bardzo bym prosił o podanie mi wskazówek:

-gdzie oraz w jaki sposób zgłosić w/w proceder
-jakie dowody pozyskać oraz przedstawić przeciwko podejrzanemu

Pozdrawiam,
Danis
Danis jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo gospodarcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kilka pytań - Witam wszystkich, mam kilka pytań. Sytuacja wygląda następująco. Rozwiązano mi umowe z wypowiedzeniem. Pracowałem ponad rok. 1. Ile wynosi w...
§ Kilka pytań - Witam, co prawda sprawa nie mnie dotyczy lecz mojego brata,jednak za pomocą forum chciałabym mu pomóc w sytuacji szczególnej - rozstaniu z żoną.Od...
§ Ochrona mienia - Witam, czy montaż pułapek na własnym podwórku jest karalny ? jeśli tak prosił bym o podanie przepisów które to regulują. Oraz jak się sprawa ma co...
§ Kilka pytań ... - Miesiac temu mój mąz wyjechał do Irlandii pólnocnej,od razu podjął tam legalna pracę,ja z dwójką dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mam ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.