czy wyrok łączny przysługuje?? - Forum Prawne

 

czy wyrok łączny przysługuje??

Wyroki : 1. czyn popełniony 7.3.2003 sankcja do 1.12.2003, wyrok sadu rejonowego wydany 2 grudnia 2003 3 lata pw po czym po apelacji wyrok 2 lata 3 m w zawieszeniu na 5 wydany we wrzesniu ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze

Prawo karne wykonawcze - aktualne tematy:


 
17-02-2010, 19:52  
Wojti24
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie czy wyrok łączny przysługuje??

Wyroki :
1. czyn popełniony 7.3.2003 sankcja do 1.12.2003, wyrok sadu rejonowego wydany 2 grudnia 2003 3 lata pw po czym po apelacji wyrok 2 lata 3 m w zawieszeniu na 5 wydany we wrzesniu 2005 (9 miesiecy sankcji)

2. czyn popełniony 16 czerwca 2004 wyrok sadu rejonowego wydany 30 sierpnia 2005 6 m pw po czym apelacja wyrok 6 m w zawieeszeniu na 5 lat wydany 18 sierpnia 2006

3.czyn popełniony 16 wrzesnia 2006 wyrok sadu rejonowego wydany 3 czerwiec 2008 1 rok pw po czym apelacja wyrok utrzymany w mocy 6 pazdziernik 2008 nadmieniam ze został dodany 64 paragraf 1

3 wyrok był odsiadywany po 3 miesiacach przerwa w kaze ktora trwa juz 11 miesiecy zostały odwieszone obligatoryjnie dwa pierwsze wyroki. Czy mozna pisac o złacz tych wyrokow?? czy mozna uzyskaz kolejna przerwe w wykonaniu kary na stan zdrowia?? czy mozena pisac warunkowe zawieszenie tej kary po tych 12 miesiacach??

Z Góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam!!
Wojti24 jest off-line  
17-02-2010, 20:35  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 11.840
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

Te wyroki nie nadają się na połączenie. O przerwę zawsze można się starać. Podstaw do warunkowego zawieszenia kary - poza trybem ułaskawienia - nie widzę.
kadi jest off-line  
17-02-2010, 20:54  
Wojti24
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

czy wyrok prawomocny jest dopier wtedy kiedy np jest kuz po apelacji??
Wojti24 jest off-line  
17-02-2010, 20:59  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 11.840
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

Jeśli była apelacja w sprawie danego skazanego - to wobec tego konkretnego skazanego tak.
kadi jest off-line  
17-02-2010, 21:14  
Wojti24
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

hmm pogubilem sie wiec jesli w pierwszym wyroku wyrok prawomocny zapadl we wrzesniu roku 2005 a drugie przestepstwo zostalo popelnione w roku 2004 to te dwa wyroki nadaja sie do łacznego czy tez nie?

Karę łączną można orzec jeżeli sprawca popełnił dwa lub więcej przestępstwa, zanim zapadł pierwszy wyrok, co do któregokolwiek z tych przestępstw i wymierzono za nie kary tego samego rodzaju albo inne podlegające łączeniu. Sąd bierze za podstawę kary z osobna wymierzone za zbiegające się przestępstwa.

Taka tresc znalazlem w internecie i opierajac sie na niej wydaje mi sie ze pierwszy i drugi podlega laczeniu gdyz zanim zapadl prawomocny wyrok w pierwszym zostal popełniony kolejny czyn nadmieniam ze wszystkie są podobne (przeciw mieniu)

Jeśli zle rozumiem ten teks to przepraszam za zamieszanie ale moja wiedza nie jest wystarczająca chyba aby pojąć te wszystkie artykoly o ktorych sie czyta.
Wojti24 jest off-line  
17-02-2010, 22:01  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 11.840
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

Cytat:
Napisał/a Wojti24 Zobacz post
wiec jesli w pierwszym wyroku wyrok prawomocny zapadl we wrzesniu roku 2005 a drugie przestepstwo zostalo popelnione w roku 2004 to te dwa wyroki nadaja sie do łacznego czy tez nie?
Istotna jest data wydania wyroku nieprawomocnego (w I instancji). A ten według Twojej informacji wydano jeszcze w 2003 r.

Wynika to z art. Art. 85. k.k.:
"Jeżeli sprawca popełnił dwa lub więcej przestępstw, zanim zapadł pierwszy wyrok, chociażby nieprawomocny, co do któregokolwiek z tych przestępstw(...)."

Cytat:
Karę łączną można orzec jeżeli sprawca popełnił dwa lub więcej przestępstwa, zanim zapadł pierwszy wyrok
To zniekształcona treść przepisu.

Cytat:
nadmieniam ze wszystkie są podobne (przeciw mieniu)
To nie decyduje o dopuszczalności połączenia kar. Może co najwyżej mieć wpływ na wysokość kary łącznej o ile kary dają się połączyć.
kadi jest off-line  
17-02-2010, 22:18  
kristel7
Użytkownik
 
Posty: 77
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

Witam, mam pytanie?Kadi , jeśli znajdziesz chwilkę, to bardzo proszę o odp,.
Jakie sąwarianty wyroku łącznego-jeden to kara grzywny, a drugi to kara pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy??/.
kristel7 jest off-line  
17-02-2010, 22:25  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 11.840
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

Kary pozbawienia wolności i grzywny nie łączy się.
kadi jest off-line  
17-02-2010, 22:31  
kristel7
Użytkownik
 
Posty: 77
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

Dziękuję , czyli ktoś wprowadził mnie w błądW takim razie jeśli osadzony dostał pismo z Sądu z informacją o łączeniu wyroków i ten wyrok z grzywną został również wymieniony, to może byc złączony z karą w "zawiasach".Pytam , bo tam jest napisane, że te wyroki podlegają łączeniu.Pozdrawiam
kristel7 jest off-line  
17-02-2010, 22:36  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 11.840
Domyślnie RE: czy wyrok łączny przysługuje??

Cytat:
Napisał/a kristel7 Zobacz post
Pytam , bo tam jest napisane, że te wyroki podlegają łączeniu.
W czym jest napisane? W wyroku?
kadi jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne wykonawcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy przysługuje m zachówek? - Moja matka otrzymała spadek ( mienie zabużańskie ) i czy mi jako jej córce przysługuje zachowek?
§ ile przysługuje urlopu? - ile przysługuje lat pracy za ukonczone liceum wieczorowe?
§ Czy przysługuje mi odprawa? - Witam, Pracuję w firmie niespełna 8 lat(wszystkie umowy były na czas określony). Ostatnia umowa była zawarta na 3 lata(do 12.09.2009r). Pracodawca...
§ Czy reklamacja mi przysługuje - Witam. Jakieś dwa miesiące temu oddałem sprzęt elektroniczny do naprawy. Po tych dwóch miesiąca sprzęt przyszedł z serwisu oznaczony jako naprawiony,...
§ Czy przysługuje kasacja - Sąd II instancji oddalił naszą apelację od postanowienia Sądu I instacji w przedmiocie oddalenia wniosku o zabezpieczenie spadku.Otrzymaliśmy na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.